Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Anafilaksi Şoku

Anafilaksi Şoku

Anafilaksi

Alerjik hastalıkların bazılarında anafilaksi denilen krizler görülebilir. Bunlar aniden başlar ve tehlikeli olurlar. Tekrarlayabilir ve de şok halinde krizler görülebilir. Penisilin benzeri ilaç kullanımı, arı sokması gibi allerjenlerle şiddetli ve hızlı başlayan, pek az görülen bir olaydır.

Yüzde, dudakta, dilde, boğazda ani şişmeler kaşıntı ve kabarıklıklar, kusma, ishal, karın ağrısı, ateş, terleme, havale, kalpte ritm bozukluğu, tansiyon düşmesi, nefes darlığı, morarma, hırıltılı solunum, solunumun durması gibi belirtilerin dereceleri, duruma göre değişiklik gösterir. Ağır vakaaz da olsa, can kaybına yol açabilir.

Alerji Tedavisi

Anafilakside Öncelikli Yapılması Gerekenler :

Belirtileri aniden başladığı için bu aşamada yapacak bir şey olmasa da kriz başladığında hastadan habersiz yüzüne ve göğsüne soğuk su serpmek, krizi yavaşlatır (komple durdurabilir de). Soğan koklatmak, burnuna soğanın suyunu damlatmak ve küçük yudumlarla içirmek, ayak ve baldırları ovmak, cilde limon sürmek ve önce sırta, sonra da karna büyük kupalar kapatmak iyi gelir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.