Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Artık Zayıflamak İçin de Aşı var

Artık Zayıflamak İçin de Aşı var

Zayıflamak için de aşı üretildi. Yeni teknolojinin son ürünlerinden olan bu aşı, tamamen sağlıksız, aşırı yağlı ve fast food yiyeceklerle beslenilmesine rağmen zayıflama imkanı sağlıyor. “Ne pahasına olursa olsun zayıflama” fikri bir çok insan için şimdiden cazip bir hal aldı bile.

Zayıflama aşısının sağlık üzerine uzun dönem etkileri tartışma konusu.

Obezite hastalarında kullanılması planlanan aşı, bağışıklık sistemini yanıltarak kilolarla savaşıyor. Testler sırasında farelere tek bir aşı yapıldı ve buna rağmen vücut ağırlıklarının yüzde 10′unu kaybetmeyi başardılar.

Uzmanlar insaflı davranarak yine de hemen sağlıklı beslenmekten vazgeçilmemesi gerektiğini belirtiyor, sağlıksız beslenmenin etkilerinin aşı ile yok olmadığını hatırlatıyorlar.

Kilolarınızın Tek Suçlusu: Somatostatin Hormonu
Yeni üretilecek bu aşının mekanizması vücutta şöyle işliyor: Aşı bağışıklık sistemini kandırıyor ve somatostatin ismi verilen bir hormona karşı antikor üretiyor. Somatostatin beyin ve sindirim sistemi tarafından üretilen bir hormon. Bu hormon diğer hormonları engelleyerek vücudun kilo almasına ve metabolizmanın yavaşlamasına neden oluyor.

Aşı ile birlikte üretilmeye başlayan antikorlar somatostatin hormonunu durduruyor. Böylece metabolizma hızlanıyor ve zayıflama sağlanıyor.

Dünyanın en önemli sorunlarından biri olan obeziteye karşı kullanılacak olan bu aşının uzun dönemde yan etkileri bilinmiyor.

Kaynak: Stargazete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.