Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Bardağın Dolu Tarafına Bakmak ve Sağlık

Bardağın Dolu Tarafına Bakmak ve Sağlık

Bilim adamları suyun üzerinde bir araştırma yapmışlar 2 bardak su ayrı odalara konulmuş birine güzel sözler, iltifatlar, hoş sohbetler yapılmış olumsuz hiç bir şey konuşulmamış.

Diğerine ise tam tersi kötü sözler, fırçalar vs söylenmiş

Bir zaman sonra güzel sözler söylenen bardaktaki su daha berraklaşmış kokusunda bile değişmeler olmuş ama diğer kötü sözler söylenen su bulanmaya kararmaya kokusu gittikce kötüleşmeye başlamış burdan ne mi çıkarmak gerekir.

Laftan anlayan su bile güzeli duyunca güzelleşiyor kötüyü duyunca bozuluyor da insanda bu farklı mıdır?

İnsan da böledir güzel bakınca güzel  görür güzel görürse güzel düşünür güzel düşünürse hayatından zevk alır.

Hayatımız bizi elbette mutsuz edebilecek olaylar yaşamaktayız ama bunlardan sıyrılmasını iyi bilmeliyiz

Bakın kötü düşününce vücudumuzda ne gibi değişmeler oluyor :

Sevmediğimiz insanları sürekli gündeme taşımak, kızmak, sinirlenmek, ümidi kesmek, haset etmek, kin duymak, şüphelenmek, sadece kendini düşünmek yani bencillik, daha üzerine eklenebilir ama sanırım anlatabildik bu duygular vücutta negatif duygular bedenimizde hormon dengemizi bozarak kontrolsüz artamsını sağlar.

Bu maddeler beynimizde ki su havuzlarını da kötü yönde etkiler bu safhadan sonra öncelikle ruhsal sıkıntılara depresyona sinire,  karaciğere, kalbimize, dalaklarda fonksiyon eksikliğine, neden olmaktadır.

Hacamatı Kalpten, ve ciltte çeşitli hastalıklardan şikayet eden bazı hastalar depresyon için olduklarında bu şikayetlerinden de kurtulmaktadırlar.

Bardağın dolu tarafından olaylara bakmak, Güzel ahlaklı olmaya çalışmak, başkaları hakkında empati yapmak, hüsnü zan yapmak , Allah u Tealaya Tevekkül en değerli varlığımız olan SAĞLIK için olmazsa olmazlarımızdır.

islamihacamat.com olarak Sağlıklı Günler Diliyoruz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.