Doğal şifa kaynağı: Acı Kavun

Doğal şifa kaynağı: Acı Kavun
Bu haber 14 Mar 2012 Çar 18:12 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Acı Kavun Bitkisi

Acı Kavun Bitkisi

Sararmış, olgun acı kavunlar ilaç olarak kullanılır. Acı kavun suyu mükemmel bir temizleyici ve eritici olup, derin tabakalardaki depolanmış ve yıllarca saklanan fazlalıkları ve zararlı maddeleri söker atar. Kabuğu ve çekirdekleri son derece zehirli olan bu bitkinin asıl kullanılacak kısmı suyu ve etli kısmıdır. Olgunlaşmadan, henüz yeşilken toplanan acıkavun zehirli, ishal edici ve kusturucudur. Kurutulmuş yahut öğütülmüş kabuğunun 1 gramını, tohumunun 0,5 gramını ya da kökünün 2 gramını yutmak dahi öldürücü olabilir. Bir dalda tek bir acıkavun varsa bu daha da zehirlidir. Zehirleyici maddeyi zayıflatmak için, bal veya şekerle karıştırılmamalıdır. Tazesi de kurusu da ilaç olarak kullanılabilir. Bu bitkinin suyu, çekirdeksiz olarak meyvesi, yaprakları ve kökü kurutularak saklanır. Acıkavun suyu, yaprağının suyundan daha etkilidir. Felce, kaşıntıya, karaciğer hastalıklarına, siroza, böbrek ve mesane hastalıklarına, romatizma, gut ve kadın hastalıklarına iyi gelir. Kan ve safrayı inceltir, baş ağrısını ve migreni geçirir, yılan ve akrep sokmasına karşı panzehirdir.
Acı kavun, ağız yoluyla, kulağa damlatılarak, vajinaya koyularak, buruna çekilerek ya da cilde sürülerek kullanılabilir.
Zeytinyağına yarısı kadar acı kavun suyu eklenip, ikisi karıştırılarak kısık ateşte acıkavun suyu buharlaşana kadar kaynatılır. bu yağdan kulağa 3-5 damla damlatılırsa kulak ağrılarına ve çınlamaya iyi gelir.
50 gr. taze acı kavun kökü ince ince kesilir ve 500 gr. su ile kısık ateşte 5 dk. kaynatılır. 15 dk. beklettikten sonra süzülür ve 1 çorba kaşığı bal ile karıştırılır. her gün bu suyun 150 gramı gün boyu yudum yudum içilirse hepatit ve siroza, ağrıya sızıya, kan pıhtılaşmasına, fil hastalığına çok iyi gelir.
Acı kavunun içi boşaltılır, içine bal doldurulur. Üstünü kapatacak kadar su koyularak kısık ateşte 15 dk kaynatılır. 7-10 gün boyunca 3 taneyle başlayıp, artırarak günlük 5 tane, aralıklarla yenirse ruh hastalıklarına ve saraya iyi gelir.
Acı kavun ve sirke yarı yarıya kaynatılıp gargara yapılırsa diş ağrısını azaltır, diş etlerini kuvvetlendirir, diş çekimini kolaylaştırır.
14 gün boyunca her gün 5 tane acı kavun yaprağı 1 bardak su ile kısık ateşte 3 dk kaynatılır. Soğuyunca bal veya şekerle tatlandırılıp yudum yudum içilse veya her gün cilde 6-10 tane acı kavunun suyu sürülüp ovuşturulursa sinir, eklem, siyatik, gut ve kulunç ağrılarına böbrek ve idrar yollarına iyi gelir. Fil hastalığı ve cüzzamın ilerlemesini durdurur.
Acı kavun yaprakları dövülür, ateşli şişliklere sarılır, üzeri yağlı kağıtla kapatılarak sabitleştirilir ve 5-6 saat bekletilirse şişlikleri olgunlaştırıp çözer. Urlara uygulanırsa urları küçültür. Ciltteki lekeleri giderir, felce ve yüz felcine çok iyi gelir.
Kurutulmuş acı kavun kökü öğütülür ve arpa veya çavdar unu ile cıvık bir hamur yapılır. Bu hamur eklemler ve göğüsteki şişliklere sarılır, üzerine yağlı kağıt yapıştırılır, bezle sabitleştirilir ve 12-24 saat kadar bekletilir.
Acı kavunun 100 gram kuru meyvesi alınır, 500 gram su ile (200 gr su + 300 gr doğal sirke karışımı ile daha etkili olur) kısık ateşte 15 dk kaynatılır ve biraz soğutularak süzülür. Daha sonra bu suya bir bez ıslatılarak ağrıyan eklemlere sarılır ve 4-5 saat bekletilir.
Acı kavun suyunun su veya sütle yarı yarıya karışımı avuca dökülerek, baş öne eğik durumda 1 defa genize kadar çekilir ve 3-4 saniye kadar bekledikten sonra bırakılır. Yarım saat veya 4 saat sonra hapşırma ve şiddetli burun akıntıları başlar ve bu durum 1-3 gün kadar sürebilir. Kronik baş ağrısını, migreni, sinüziti, beyin damarlarındaki tıkanıklığı ve kireçlenmeyi, ciltteki ve gözlerdeki sarılığı giderir.

6.699 okunma

Paylaş:
"Doğal şifa kaynağı: Acı Kavun" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.
HEMEN YORUM YAP
img

BU KONULAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Şifalı bitkiler , sebzeler ve meyveler
Sual: Hadis-i şeriflerde tavsiye edilen sebze ve meyveler hakkında bilgi verir...
Kuru İncirin Mükemmel Faydaları
Kuru İncir’in Mucizevi Faydaları Kuru incir, içerdiği yüksek orandaki protein,...
Limonun Sayısız Faydası
Limon her derde deva! Potasyum ve lif oranı da yüksek...
Hurma:Ecza Deposu Gibi
Hurma baştan başlamak üzere vücudumuzun bir çok organına elle tutulur...
facebook
çok okunan konular
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
Sinüzit Tedavisi

Sinüzite Ağrı kesici ve antibiyotikler maalesef etki etmiyor… Allah ın izniyle Sinüzit ten başınız birdaha sizi rahatsız etmeyecek. Lokman Hekimin zamanında uyguladığı bitkisel yöntemlerle sinüzit 15 gün de kalıcı tedavi olmakta.