Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Doğal İlaçlar: Biberiye (Kuşdili)

Doğal İlaçlar: Biberiye (Kuşdili)
biberiye

Biberiye Bitkisi

biberiye yapragi

Biberiye Yaprağı


Biberiyenin Faydaları:

Ağız, boğaz, mide, bağırsak, karaciğer ve safra kesesi enfeksiyonlarına, egzama, yüksek kolesterol, romatizma ve kansere karşı etkilidir.

Kanamaları durdurur, mide ve bağırsak gazlarını önler. Hazımsızlığı, mide ekşimesini giderir, saç dökülmesini durdurur.

Hafıza zayıflığı, sara, kalp çarpıntısı, iktidarsızlık, baş ağrıları, siyatik ağrıları, yüksek tansiyon ve düşük tansiyona karşı kuvvetli bir ilaçtır.

Karışımlar:

  • 1 tatlı kaşığı biberiye, 150 gr. kaynar su ile 15 dk demlendikten sonra süzülür ve içilir. Bu şekilde günde 1 – 3 defa içilebilir.
  • 500 gr. doğal elma veya üzüm sirkesi, 3 çorba kaşığı ince kıyılmış biberiye yaprağıyla veya 2 çorba kaşığı dövülmüş kuru biberiye ile karıştırılarak cam kavanoza koyulup ağzı kapatılır. 10 gün boyunca ara sıra çalkalanarak bekletilir. 10 gün sonrasında süzülerek yaprakları atılır. Günde 1 defa 30 gr. biberiyeli sirke 30 gr. su ile karıştırılarak içilir. Damar tıkanıklıklarına, egzamaya, yüksek kolesterole, aşırı adet kanamalarına çok faydalıdır. Egzamalı bölgelere sürmek için, keskinleştirmek amacıyla, sirke-biberiye karışımı süzülmeden kaynatılır ve susuz kullanılır.
  • Taze biberiye, yemeklerin üzerine serpilerek veya yemekten sonra çiğnenerek de kullanılabilir. Mide yanmasını geçirir ve hazmı kolaylaştırır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.