Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Düşüncelerinizi Muayene Ettirdiniz mi?

Düşüncelerinizi Muayene Ettirdiniz mi?

 Günlük hayat koşuşturması içerisinde en çok ihmal ettiğiniz şey nedir?

 

Bir ömür boyu çalışıp çabalıyoruz ama bir türlü rahata erişemiyoruz öyle değil mi? Evet öyle maalesef öyle peki rahatı nasıl bulacağız,nerede satılıyor alabilir miyiz?Hayır satıldığı bir yer yok  ama; rahat ve huzur yanı başımızda yani kendimizde.Yıllar geçip gidiyor peki siz en büyük yatırımı sizi terekeden şeylere mi yapıyorsunuz,cevabınız evet ise kusura bakmayın ama rahat ve huzuru bulmanız mümkün değil.Fanilikten sıyrılamayınca rahatlık olmaz,ağız dolusu gülüp de göbek hoplatamazsınız,hoplatsanızda kendinizi kandıramazsınız.

 

 

 

Peki çözüm nedir ne yapmalı diye soruyorum kendime,vicdanım cevaplıyor bu soruyu.Çözüm kendini gerçekten de görebilmen de tanıya bilmende asıl doktor sensin geç aynanın karşısına neyin var de şikayetin nedir anlat bakalım de,hele bir güzel kendini dinle kendinle dost ol samimi ol,bak göreceksin ki meğer sen kendini tanımıyor muşsun.

 

 

Önce düşüncelerini düzeltmeye bak kendine karşı dürüst ol.Ben kimim sorusunu açık yüreklilikle cevapla.Ben gerçekten ben miyim yoksa başkalarının görmek istediği gibi biri olan bir zavallı mıyım.İşte bütün mesele bu kendine karşı dürüst ol,yapıcı ol,kendine vakit ayır vicdanın,fıtratının sesini dinle. Maneviyatın la ruhunu beslediğini unutma ruhun hasta değilse gerisi kolay eğer ruhun hasta ise alacağın mesafe çok uzun Bismillah de başla.

 

Bu sözü anlamakla işe başla ve hayatına uygula göreceksin ki herşey ama her şey hemen yoluna gidiverecek işte Bediiüzzamana ait o söz“Güzel gören güzel düşünür,güzel düşünen hayatından lezzet alır.”

 

 

Yazan Erdoğan Atçılı

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.