Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Editörden Vecizeler…

Editörden Vecizeler…

Bu dünya hizmet etme yeridir.ücret almak yeri değildir. salih amellerin ücretleri, meyveleri, nurları berzahta ve ahirettedir. o baki meyveleri bu dünyaya çekmek ve bu dünyada onları istemek, ahireti dünyaya tabi etmek demektir. o salih amelin ihlası kırılır, nuru gider. evet, o meyveler istenilmez, niyet edilmez. verilse teşvik için verildiğini düşünüp şükreder.

(Allah bizlerin hangimizin daha iyi amel işleyeceğini test etmek amacıyla dünyaya göndermiş ve dünyayı imtihan vesilesi kılmıştır. Ayrıca bize lazım olan nimetleri de peşinen vermiştir. dolayısıyla ücretimiz bize peşinen verilmiştir. vakit hizmet etme vaktidir. yapılan amellerin neticesinde dünyevi veya maddi faideler beklenmemelidir. beklenirse ihlas kaybolur. yapılan ibadetler battal olur. eğer dünyevi faideler verilirse de baş göz üstüne kabul edilir ama ibadeti teşvik etmek için verildiği bilinmelidir.)

Bediüzzaman Said Nursî (r.a)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.