Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Fitoterapi Yasal Tedavi Oluyor

Fitoterapi Yasal Tedavi Oluyor

Bakanlığın, bu konuyla ilgili düzenlemeleri yaptığını hatırlatanGeleneksel Tıp Derneği Başkanı Fitoterapist Dr. Muammer YıldızBitkisel ilaçların üretimi konusunda da bakanlığın desteğine ihtiyaç duyduklarını” söyledi.

Türkiye’nin hala, bitki çeşitliliği ve Tıbbi Flora bakımından dünyanın en zengin ve en kıymetli coğrafyalarının başında geldiğine dikkat çeken Yıldız, “Uluslararası birçokilaç firması, doğalyöntem adı altında ürettikleri ürünleri için gerekli bitkileri Türkiye’den toplatıyorlar. Köylülerin çok düşük ücretlere topladığı bitkiler, yurtdışında ilaca dönüştürülerek binlerce dolar karşılığında yeniden Türkiye‘ye satılıyor” dedi

Bilindiği gibi 27721 sayılı yasa ile bitkilerle tedavi, geleneksel tıp kapsamında yasal güvence altına alınmıştı. Türkiye’nin her yıl,  yurtdışına ödediği dolarların ülkede kalması için yerli bitkisel ilaç üreticilerinin harekete geçtiğini ifade eden Dr. Muammer Yıldız, bu konuda bakanlıktan dayardım beklediklerini söyledi. Tek çatı altında birlik oluşturmaya hazırlandıklarını da söyleyen Yıldız, “Böylelikle, sektördeki çürükleri de ayıklamış oluruz” dedi. Dr. Muammer Yıldız, bitkisel ilaç üreticileri olarak nihai hedeflerinin ise, bu konu üzerine çalışmalar yapacak bir üniversitekurmak olduğunu söyledi.

Birlik sayesinde bitkisel ilaçların içerisine kimyevi madde koyarak insan sağlığı ile oynayanlarısektörden temizlemek istediklerine vurgu yapan Dr. Muammer Yıldız, tıbbın ümit kestiği hastaların iyileşmesine vesile olan bitkisel formüllerin ruhsatlandırılması konusunda da bakanlıktan yardım bekliyor.

 

Kaynak: Haber7.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.