Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Hacamat Aşamaları

Hacamat Aşamaları

1- Öncelikle kişide Hacamat Tedavisine mani durumların varlığı araştırılır. Kanı sulandırıcı ilaç ve gıdalar, anemi ve hemofili yahut kontrol edilemeyen seviyede şeker hastalığı gibi..  Bunlardan biri mevcutsa hacamat yapılmaz. Akabinde tansiyonu ölçülür ve normal değerlerin altında olmadığı teyit edilir.

2- Kişinin şikayetlerine göre Hacamat noktaları seçilir. Örnek olarak obsesif kompulsif bozukluğu (takıntı rahatsızlığı) olan hastada kulak arkası noktalar seçilirken, kısırlık durumunda kuyruk sokumu noktaları belirlenir. Kişi unutulmuş bir sünneti ihya etmek ve genel manada şifa bulmak için Hacamat yaptırıyorsa sünnet olan sırttaki 3 nokta (Kahil, karaciğer ve kalp arkası) seçilir.

3- Seçilen noktalara kupa kapatılarak pıhtı ve ödemler toplanır ve kısmi bir uyuşma sağlanır.

4- İşlem yapılacak bölgeler dezenfekte edilir.

5- Uygun ekipmanla deri üzerine 2mm boyunda küçük çizikler atılır.

6- Tekrar kupa kapatılarak çiziklerden deri altında birikmiş toksik maddeler vakumlanır. Bu işlem toksin çıkışı bitene kadar tekrarlanır. (ortalama 2-3- defa)

7- Tekrar dezenfekte edilir ve steril malzeme ile bandajlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.