Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR
HACAMAT HAKKINDA

İnsan vucüdu Allah’ın muazzam bir eseridir ve hiçbir insanın vücudu diğerinkinin aynı değildir Aynı gibi görünüyor fakat değil…Ruh da ayrıdır cesette…Örneğin parmaklar aynı gibi görünüyor fakat değil…Saç örnekleri aynı gibi görünüyor ama değil…hepsi farklı farklı…hayvanlarda da böyle bitkilerde de böyle…her şeyi ayrı ayrı yaratan ve yaratmasında sonsuz kudret ve kuvvet sahibi bir Zat var. Gören gözler için her şey O’nu anlatıyor… Tesadüflerle milyarla hücrenin böyle muntazam bir şekilde örülmesi aklın kabul edebileceği bir şey midir? Sadece aklını ve vicdanını kör etmiş insanlar bunu kabul edebilir.Tıp eğitimi alan nice insanlar yıllarca insanı tanımaya çalışıyor fakat hala yeni yeni sırlar yeni yeni detaylar çıkıyor karşılarına ve insan birçok şeyde olduğu gibi yine çaresiz kalıyor. Mesela şu Ruh

(Cesetimizin içerisinde saklı duran ve görünmeyen nesne) ne kadar sırlı bir şey değil mi? Hangi ataist Ruhu anlayabilir ve anlatabilir? Davrinistler acaba Ruhun nasıl evrimleştiğini düşünüyorlar… Kimse ruhu anlayamaz…o da bir sırdır. Bu sırları tam manasıyla ancak Allah dostları anlayabilir. Kime de hikmet verildi ise o hayra etmiştir. Nice yıllar tıp eğitimi almış fakat o öğrendiği şeylerde Allah’ı görmemiş profesörler aslında hala cahildirler…Öğrendiği ilimle Allah’ı tanıyanlar işte gerçek ilim sahipleri onlardır. Kainatın sırlarını çözmüş bulunan Efendimiz Aleyhisselam insanın sağlığı ve sıhhatine şifaya vesile olan Hacamatı bize tavsiye etmiştir. Bazılarımız biraz çekinse dahi –bende biraz çekiniyorum- hacamatta şifa vardır. Hadis-i Şeriflerde Hacamatın Hafızayı kuvvetlendirdiği ve Şifaya ve Berkete vesile olduğu ifade edilmiştir. Mirac gecesinde yanından geçtiği bir melek grubunun Peygamberimize: “ümmetine hacamatı emret!” diye söylediğini Abdullah b. Abbâs (r.a) rivayet etmektedir Hadis-i Şeriflerde Pazar-Pazartesi Salı ve Perşembe günleri hacamatın yapılması gerektiği ve bilhassa Hicri ayın 17 si Salı gününe tekabül ediyorsa o gün hacamat olunmasında çok şifalı olduğunu Efendimiz (Aleyhisselam) tarafından müjdelenmiştir. Resulullah aleyhissalatu vesselam Efendimiz ayin onyedisinde, ondokuzunda ve yirmi birinde hacamat olurdu. Hacamat yapılırken başın çukur yerinden yapılmaz ki bu unutkanlığa sebeptir Hacamat yapılırken Euzu Besmele çekilir ve sona istiğfar ile kelime-i tevhit çekilir. Hem hacamat yapan ve hem de olan istiğfarı ve kelime tevhid-i çok getirmelidir. Çünkü istiğfar ve kelime-i tevhid belalara ve musibetlere kalkandır. Bela ve musibetin gelmesine mani olur Allahın izni ile…. Efendimiz Aleyhisselam Buyurmuşlar ki; “Cebrail aleyhisselam bana hacamatla ilgili o kadar vahiy iletti ki ümmetime mecbur olacak sandım” yine baştan yapılan hacamatta 7 derdin devası vardır diye müjdelemiştir. Bunlardan bazıları delilik, unutkanlık, baş ağrısı, baş dönmesi, diş ağrısı, göz ağrısıdır. Peygamberimizin hizmetlilerinden Selma (r.a) demiştir ki: “Her kim peygamberimize başındaki bir ağrıdan şikayet etti ise Rasulullah ,ona:”kan aldır!” buyurmuştur. Her kim de ayaklarındaki bir ağrı veya yaradan şikayet etti ise ,ona da :”ayaklarına kına yak! “ (9) buyurmuşlardır. Özetle şunu ifade etmeliyim ki akapuntur seansları için ta çine gidenler ya da farklı yerlerde bir sürü para harcayanlar Efendimiz’in müjdesine kulak versinler asıl şifa kaynağı buradadır.

Selametle…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.