Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Hacamat İçin Tıp Çalışmaları

Hacamat İçin Tıp Çalışmaları

Aşağıda bazı çalışmalarla ilgili kısa bilgiler verilmiş, bağımsız uzmanlar tarafından Hacamat için çok sayıda çalışma bulunmaktadır.

Dr Mohamed M. Reslan Hssanien (Reslan M.) Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp (CAM) Poliklinik Bölümü Araştırmacısı. Hamad General Hastanesi. Klinik doçent, Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi Hamad Medical Corporation. Dr Abbas Ahmed F. Yrd Başkanı Anestezi YBÜ. Ağrı kliniği. Anestezi yoğun bakım Gidiş HMC. Dr Samar Al emadi Danışmanı Romatoloji Bölümü HMC. ve Dr Muhammed Hammoudeh Danışmanı Tıp & Romatoloji. Tıp ve Romatoloji Bölümü HMC

Amaç: Kronik baş ağrısı ve kronik bel ağrısı tedavisinde hacamat tedavisinin etkisini test etmek .

Arka plan: Cupping tedavi “hacamatın” hipertansiyon gibi durumlarda, geniş bir yelpazede tedavisinde kullanılmaktadır. Arap toplumlarda çok yaygın olan hacamt  tedavisi, romatizmal durumlar, arasında değişen artrit, siyatik ve sırt ağrısı, migren, anksiyete ve genel fiziksel ve ruhsal iyilik hali için sıklıkla kullanılmaktadır.

Yöntem: Bu çalışma üç ay Out hastalarda takip ile kronik sırt ağrısı ya da kronik baş ağrısı olan hastaların tedavisi için geleneksel olan tedavi (AL Heijamah) kullanan bir klinikte müdahale (öncesi ve sonrası tasarım) oldu. Hamad Bölümü (OPD) General Hospital Mayıs 2007 ile Aralık 2007 (HGH) Hamad Medical Corporation (HMC), Katar Devleti, Görsel Analog öncesi ağrı ölçeği ve sonrası müdahale kullanılarak kronik ağrılar üzerinde denendi o yöntemin etkinliğini göstermek için.

Bulgular: Katılımcıların toplam sayısının yarısından fazlası erkek  (% 51.2) idi seksen altı yaşındaydı. Çoğunluğu (% 72.1) sigara içenler ve vardı, bunlardan  otuz yedi baş ağrısı vardı ve kırk dokuz  sırt ağrısı vardı. Katılımcıların çoğu ıslak bardak tedavisi (% 98.8) ile tedavi edildi ve bunlardan sadece bir kuru fincan ile tedavi edildi. Sadece beş tanesi dört seans tamamlanmış ise elli katılımcıların iki hacamatı sadece bir oturum vardı. Baş ağrısı olan hastalarda ağrı skoru ağrı dalgalanma aralıklı dönemleri takip hacamat sonrası sekizden dörde düşürüldü, sonra takip döneminin sonuna kadar dört puanı sabit tutulur, yaklaşık beş hafta boyunca 4-5 attı . Bu arada bel ağrısı olan hastalarda ağrı ölçek iki hafta sonra 7-3 düşmüş ve on iki hafta sonuna kadar sabit kaldı.

Sonuç: Kronik baş ağrısı ve sırt ağrısı için hacamat tedavisi (Al heijamah) etkisi araştırılmıştır ve sonuçlar hacamat tedavisinin bir sonucu olarak katılımcıların önemli gelişmeler gösterdiği saptanmıştır. Uzun takip süresi ve karşılaştırma grubu kullanımı için daha büyük örnekleri ile daha ileri çalışmalara ihtiyaç vardır.

 

 

Bu yazı www.islamihacamat.com ekibi tarafından derlenmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.