Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR
Hacamat Nedir?

Hacamat kısaca vücutta hastalıklara neden olan kirliliğin peygamber efendimiz s.a.v in de uyguladığı şekilde dışarı alınması işlemidir.

‘Hacamat’ kelimesi Arapça ‘emmek, normal formuna getirmek’ anlamlarını taşır. Geleneksel olarak boynuzla, cam kupalarla veya çağdaş aletler yardımıyla yapılabilir.

İlk yazılı tıp metinlerinde ve Mısır’da bulunan Eber Papirüslerinde sıkça hacamattan bahsedilir. Geleneksel Çin Tıbbı’nda binlerce yıldır uygulanmaktadır.

Modern tıbbın babası kabul edilen Hipokratın tıp metinlerinde de hacamattan ayrıntılı olarak bahsedilir. Takipçisi büyük hekim Galen de hacamatın savunucularındandır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM

 1. mehmet dedi ki:

  hacamat peygamber efendimiz(s.a.v.) kendisinin yaptırdığı ve insanlara hacamat olmalarını tavsiye etmiştir.

 2. admin dedi ki:

  hacamat olan arkadaşlar yayılması ve bu unutulmuş sunnetın tekrar ihya olması için bılmeyen kardeşlerımıze anlatması gerekıyor arkadaşlar. saygılarımla

 3. eylül ayı içinde hacamat olmak istiyorum bilgilendiriseniz sevinirim tşkler

  1. admin dedi ki:

   Süleyman bey, hacamat programlarımız sitemizden düzenli olarak duyuruluyor, takip edeceğinizi umuyoruz. Selam ve dua ile…

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.