Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Hacamat:Koruyucu Hekimlik

Hacamat:Koruyucu Hekimlik

Hacamat bir tarz bir moda olmanın ötesinde lahuti bir ayrıcalığa haizdir.Günübirlik ortaya atılan bir çok safsatanın mumu yatsıya kadar yanmaktadır.Hacamat ise asırlardır değeri giderek artan ve bilimi şaşırtan bir mucizevi iksirdir.

Sağlığını korumak isteyen 21.yüzyıl insanı çok pahalı tedavilere,ilaçlara ve uzun sürecek bir maratonun içine dalı vermektedir.Sonuç hüsran ya da istenen neticenin elde edilememesi,zamana,harcanan paraya ve yıkılan ümitlere yazık oluyor.

Peygamberimizin(asm) “Her kim ayın on yedi on dokuz ve yirmi birinci günlerinde kan aldırırsa kan hücumundan dolayı meydana gelen birçok hastalıklardan şifa bulur.” sözünü ve tavsiyesini göz ardı etmek,kulak ardı etmek ne kadar büyük bir vefasızlık ve ne kadar büyük bir nasipsizliktir.

Sağlığımızı korumak için yılda iki defa yaptıracağımız hacamat Allah’ın izniyle asrımızda bir çok insanın yakalanmış olduğu müzmin hastalıklardan bizleri muhafazaya vesile olacaktır.

Ebu Davud, Tibb 4, (3859); Ibnu Mace, Tibb 21, (3484). Hz. Muhammed’in bizzat kendisi Ebû Taybe adında bir hacamatçıya hacamat yaptırmış ve başından kan aldırıp ücretini ödemiş ve şöyle buyurmuştur: “Kan aldırma yollarının en güzeli hacamattır. (yahut hacamat sizin en iyi tedavi yollarınızdır)”(Buhâri, Tıb 13; Müslim, Musakat 62, 63; Ebû Dâvûd Nikâh 26, Tıb 3)

Mirac gecesinde yanından geçtiği bir melek grubunun Hz. Muhammed’e: “ümmetine hacamatı emret!” diye söylediğini Abdullah b. Abbâs rivayet etmektedir (Ali Nâsıf, et-Tâc, III, 203).

Bu peygamberi tedavi metodu yüzyıllardır insanları bir çok hastalıktan korumuş ve korumaya vesile olaktadır.

 

 

Derleyen:Erdoğan Atçılı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.