Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

HACAMATLA İLGİLİ BİLMEMİZ GEREKEN HUSUSLAR

HACAMATLA İLGİLİ BİLMEMİZ GEREKEN HUSUSLAR

“Hacamat her hastalığa faydalıdır, uyanık olun hacamat olun.” Buyruluyor hadis-i şerifte. Şimdi hacamatla alakalı bilmemiz gereken bazı önemli noktaları paylaşmak istiyorum sizlerle.

1: ‘‘Kafadan hacamat olmak; delilik, cüzzam, gece körlüğü, alaca, baş ağrısı, diş, göz, kulak gibi hastalıklara ve daha birçok hastalığa şifadır. “Kafadan hacamat olmak her hastalığın ilacıdır.” (Hadis-i Şerif). Daha önceki makalemizde bu konuya uzun uzun değinmiştik.

2: Hacamat 70 hastalığa şifadır. Bunlardan bazıları; Kanser, cüzzam, delilik, alaca hastalığı, kısırlık ve daha bir çok hastalık. Kanser olup ameliyat olması gereken bir kişide, hacamattan sonra kanser kütlesinin yok olduğu görülmüştür. Hacamatta

kanserden kısırlığa kadar birçok hastalığa şifa vardır. ( Çok önemlidir ki hiçbir hastalıkta doktor tedavisi kesinlikle ve kesinlikle ihmal edilmemelidir.)

3: Hacamat iki türlü amaç için olur bunlar; 1-Korunma 2-Tedavi (Tedavi amaçlı olduğu zaman ,mevsim ve ayın günleri gözetilmez, ancak haftanın günleri muhakkak gözetilir. Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri asla ve hacamat yapılmaz, mümkünse ameliyat dahi olunmaz.)

4: Hacamatın faydası akılla bilinebilecek bir şey değildir, nakille bilinir. Zira hacamat sadece bedeni bir şifa değil aynı zamanda ruhi bir şifadır. Bildiğimiz faydaları yanında bilemediğimiz uhrevi faydaları da pek çoktur.

5: Hacamatın faydalı olduğu yaşlar, 2 yaş ile 60 yaş arasıdır. Çok yaşlılara, vücutça zayıf çökkün olanlara hacamat yapılmamalıdır.

6: Kadınların adet nedeniyle hacamata ihtiyacı yoktur görüşü yanlıştır. Adet şifayı gerektirmez, şifa için hacamat olmaları gerekmektedir. Efendimiz’in (Sallallahü aleyhi ve sellem) hanımları hacamat olmuşlardır. Kendilerine cin musallat olan kadınlara hacamat yapıldığı takdirde 6 ay cinler yaklaşamıyor. Çünkü cinler ve bunların vasıtasıyla yapılan büyüler insanın sinir sistemlerini etkilemektedir. Baştan alınan kan ise onların yuvalandıkları kafa bölgesindeki yuvalarını dağıtmakta ve onları uzaklaştırmaktadır.

7: Ayın 17 sinde hacamat olmanın 1 senelik şifası vardır Allahın izniyle. Bu çok önemli bir gündür ve bu günden gaflet olunmaması gerekir. Haftanın yasak günlerine denk gelmemesi kaydıyla.

8: Hacamatta derinin altındaki uyuşuk kan alınıyor. Damardan kan vermekte faydalıdır ancak Efendimiz (Sallallahü aleyhi ve sellem) ve Selef bunu yapmamışlardır.

9: Büyük alimler 3 ayda bir hacamat olurlardı. Bizler ise o dönemden çok daha şanssız bir dönemdeyiz. Zira yediğimiz içtiğimiz şeyler organik değil. Çevresel zararlı faktörler, baz istasyonları, egsoz dumanları, kullandığımız antibiyotik vb ilaçlar. Her şey ama her şey sağlığımızı tehdit etmektedir. Onlar o dönemde 3 ayda bir ihtiyaç duyuyorlarsa bizler ne yapmalıyız acaba?

10: Hacamat 1 inden 14 üne kadar mekruh olur. (Faydasızdır). Bunda ayın çekim kuvveti yani med-cezir olayı etkendir.

11: Hacamat yapılmadan önce kiraz yenilmemelidir. (Mümkünse bir ay evvelden itibaren). Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler hacamat yaptırmamalıdır.

12: Hacamat açken yapılacak. Hacamattan evvel en az 8 saat bir şey yenmeyecek… Mümkünse oruçlu olunmalıdır. Çok daha faydalıdır.

13: Ayın 17 nci günü Salı gününe denk gelirse hacamattan asla gafil olunmamalı zira bu çok ama çok faydalıdır.

14: Hacamat esnasında Ayet-el Kûrsi’nin olunması, hacamatın faydasını iki katına çıkarır. Muhakkak hacamatı yapan da yaptıranda okumalıdır. Hem faydalıdır hem de hacamat yapan kişiyi korur. (Hacamat yaptıranda her hangi bir musallat varsa eğer.) 7 kez okunması gerektiğini söyleyenler de vardır.

15: Şeytanın vesveselerine karşı kalbin arkasından yapılan hacamat çok faydalıdır.

16: 50 senelik kökleşmiş büyünün, hacamatla kaldırıldığı rivayeti vardır.

17: Çift uzuvlarda hacamat faydalıdır.(İki diz, iki ayak gibi…)

17: Kansızlık, şeker ve kan hastalıklarından birisi bulunan kişiler doktorun izniyle ve usta bir hacamatçıya en uygun yerden en fazla 1 kere hacamat olmalı, fazlasından kaçınmalıdır.

18: Bir insan bünyesine, dayanıklılığına ve vücudunun kan oranının azlığına yada çokluğuna göre 1 yerinden, 8 yerine kadar aynı anda hacamat olabilir.

19: Bir kere hacamat olan bir kişi bir daha hacamat olması için en az 1 ay, ortalama 3 ay geçmesi gerekir.

20: Hacamattan sonra tuzlu, süt ürünleri ve hayvani şeyler yememeli, 1 gün önce 3 gün sonrasına kadar cimâ yapılmamalıdır.

21: Hacamat gününe ve şartlarına uyulmazsa şifa değil hastalığa sebep olur…

22: Hacamatçı işini ehli olmalı ve Hacamat yapılacak yerleri çok iyi bilmelidir. Hangi hastalık için nereden hacamat olunacağını hacamatçı bilmeyebilir. Bunu açıklayan kitaplar vardır, o kitaplara bakarak öğrenilmeli ve oralardan hacamat olunmalıdır.

23: Hacamat yaptırırken başta Sünneti Seniyye sonra da mesela şifasını istediğiniz hastalığa şifa yada Zahiri ve Batıni hastalıklardan korunma niyetiyle yapılırsa daha iyi olur.

HACAMAT İÇİN TAVSİYE EDİLEN EN FAYDALI YERLER

♦En faydalı yer Kâhildir (İki kürek arasının 10 cm üstü).

♦Sonra Ehdeayn (2 kulak arkası).

♦Sonra kalbin arkasıdır.

MEVSİM OLARAK ZAMANI

Hacamat sıcaklar bastırdığı zaman yapılır. Sıcaklar bastırdığı zaman ilkbaharın sonu, kiraz çıktığı zaman Mayıs-Haziran aylarıdır. (Hacamat oluncaya kadar kiraz yenilmemelidir.Bir ay evvelden hacamat yapılacak zamana kadar yenilmese iyi olur.) “Sıcak şiddetlendiği zaman zaman hacamat ile yardım isteyin”

AYIN HANGİ GÜNLERİNDE YAPILMALI (Hacamat Hicri ayın günlerine göre yapılır)

Her ayda hacamat olunabilecek  4 gün vardır o geçti mi, diğer ay beklenecek. Hacamat gökteki ayın (HİCRİ) 17-19-21-15 nci günlerinde yapılmalıdır. En faydalısı 17 nci gündür. Hele de 17. Gün Salıya denk gelirse çok kıymetlidir. Hacamat ayın ilk günlerinden 14’üne kadar (gökteki ayın büyüme günlerinde) faydalı değildir. 15 inden 21 ine kadar (Hicri ve tek günlerde) günlerde faydalıdır. 22 sinden 30 una kadar ay küçük olduğu için bedenler zayıf olur ve çıkan kan az olacağından faydası az olur(Bunun içindir ki ameliyatlar mümkünse ayın 14 ünden sonra yapılmalıdır. Bunun için denilmiştir ki; Kesilmesi istenen bir iş, ay küçülürken, yani 14 ünden 30 una kadar yapılmalı-Devam etmesi istenen bir iş de ay büyürken yani 1 inden 14 üne kadar yapılmalı.Mümkünse devam etmesi istenen bir işe ayın ilk çarşambası başlanmalı.-Bununla beraber ayın 1 inde ortasından ve sonunda bir işe başlama-Marifetname). Hadis-i Şeriflerde, tekli günler tavsiye edilmiştir. Bu günler içinde en çok faydalı olduğu gün ayın (Hicri)17 nci günüdür. Ondan sonra (Hicri)19, ondan sonra (Hicri)21, ondan sonra (Hicri)15 nci gündür.

HAFTANIN HANGİ GÜNLERİNDE YAPILMALI

Hacamat PAZARTESİ günü yapılmalıdır.Hakkında teşvik olup yasak olmayan tek gün pazartesidir. Haftanın üç günü hakkında hem teşvik edici, hem de yasaklayıcı Hadis-i Şerifler vardır. Eğer Pazartesi günü mümkün olmazsa, bu üç günde hacamat olunabilir. Bu günler; PAZAR, SALI, PERŞEMBE (Salı günü ayın, hicri 17’nci gününe gelirse hacamat için çok uygundur.)

HANGİ GÜNLERDE YAPILMAMALI

Haftanın üç günü hakkında teşvik olmayıp sadece yasaklayıcı Hadis-i Şerifler vardır. Bu üç günde yasak günlerdir; ÇARŞAMBA, CUMA, CUMARTESİ (Bu günlerde ameliyat, mümkünse yapılmamalıdır.) BU GÜNLERDE KESİNLİKLE HACAMAT OLMAMALIDIR. Hadis-i Şerif’te “Kim Çarşamba veya Cumartesi günü hacamat olurda bedeninde alaca hastalığı görürse, sadece kendini kınasın.”,”Cuma günü bir saat vardır, kim o saatte hacamat olursa mutlaka ölür.”, “Cuma, Cumartesi, Pazar günleri hacamat olmaktan kaçının.”

ŞÜPHELİ GÜNLER

Haftanın üç günü ise hem yasaklanmış, hem teşvik edilmiştir. Bunlar; PAZAR, SALI, PERŞEMBE günleridir. Eğer Pazartesi (Pazartesi en faydalı gündür) hacamat olmak mümkün olmaz ise bu günlerde olunabilir. Hadis-i Şerifler;”Kim Perşembe günü Hacamat olurda o gün hastalanırsa, o hastalıkta ölür.”, “Salı günü kan günüdür, o günde bir saat vardır ki o saatte kanama kesilmez.”

GÜNÜN HANGİ SAATİNDE YAPILMALI

En faydalısı güneş doğduktan 1 saat geçtikten sonraki 2 saattir (bu 2 saatten sonrada öğlen kerahet vaktine kadarda hacamat yapılabilir), bu mümkün olmazsa öğlen ikindi arası.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM

 1. ibrahim dedi ki:

  HANGİ GÜNLERDE YAPILMAMALI

  1. admin dedi ki:

   ibrahim bey linke tıklayıp bu konuda daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz
   http://www.islamihacamat.com/hacamat-ne-zaman-yaptirilir

 2. Metin ÖZTÜRK dedi ki:

  Mardin de ikamet ediyorum en yakın hacamat yaptıracağım yer K.Maraş mı acaba ?

  1. admin dedi ki:

   mardinden kahramanmaraşa gelen bir çok hastamız oldu hala da gelecek olan var isterseniz diğer hastalarımızla sizi görüştürebilirim ve gelmek isterseniz beraber gelebilirisniz
   selam ve dua ile…

 3. mustafa yılmaz dedi ki:

  şifa allahtan

 4. serkan dedi ki:

  S.A öğrenmek için kursuna gitmek şartmı ve kitapları nerden bulabilirim?

  1. Erdoğan dedi ki:

   Maalesef eğitimini almadan bu işler olmaz,işin ucunda insan sağlığı var.

 5. ayşe demirel dedi ki:

  Ben yarın öğlen 2 de hacamat yaptırcam uygunmudur acaba

  1. Erdoğan dedi ki:

   Pazar günü saat 14:00 hacamat için uygundur.

 6. tahir efe dedi ki:

  mrblar ben hacamat olmak istiyorum ama hicri aylara bakınca misal 15 i cuma ya geliyor sizin sitedeki yorumlarıda okudum cuma günü öyle saat varki dio kan durmaz diyor bunu bana açıklarmısınız birdeayın 17 pazara geliyor buda uygun mu birde hicri aylar girince günler bi önemi our mu cvplarınız için tşkler

 7. ugur dedi ki:

  ben bugun saat 6 da hacamat olucam uygunmudur

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.