Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Hamileliğin İlk Haftaları

Hamileliğin İlk Haftaları
Hamilelik

Hamilelik

Yumurtalıktan çıkan yumurta, milyonlarca sperm arasından kendine en uygun olanı seçer ve onunla birleşir. Bu birleşmeden meydana gelen zigot, rahim duvarına yerleşince hamilelik başlamış olur.

Yumurtanın yerinde oluşan sarı cisim, bebeğin sağlığı için anneyi zararlılardan temizler. Bu temizlik esnasında üretilen hormonlardan dolayı anne, bazı yiyeceklere ve kokulara karşı hassaslaşır, iştahı kaçar. Böyle bir durumda kalan kadın, hem kendi, hemde bebeğin sağlığı için iştahı açılana kadar birşey yememeli, ilk aylarda 3 günlük açlıklar yapmalıdır. Bulantı ya da kusma ihtiyacı olmayan kadın, sağlıklı ve rahat bir hamilelik geçirir.

Bazen bu rahatlık hasta kadınlarda da görülse de sakıncalıdır. Bağışıklık sistemi zayıf olan hasta kadın, vücuttaki zararlıları atamadığı için bunlar bebeğe geçer. Böyle durumlarda bebeğin kalın bir atık tabakasıyla kaplandığı görülür. Bu durumdaki bebekler sık ateşlenir, halsiz, iştahsız ve sıkıntılı olur.

Hamileyken kadın vücudunu temizlemezse sütü de zehirli olacağı için bebek, bu sütü emmek istemez. Rahat bir hamilelik geçirmek, rahat bir doğum yapmak, sağlıklı bir bebek doğurmak ve süt problemi yaşamamak için her genç kız, evlenmeden önce sağlığını düzeltmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.