Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

HİPERTANSİYON NEDİR?

HİPERTANSİYON NEDİR?

www.islamihacamat.com dan sağlık bilgileri

Sözlüklere  baktığımızda basınç ve gerginlik benzeri  anlamlarına gelmaktedir. Tıpta kelime eklemeden  kullanıldığında, atardamarların içindeki kan basıncını ifade etmektedir. Damarın içinde kanın dolaşabilmesi için bir basıncının olması gerekmektedir. Bu basıncı, kalbin kasılması ile kanı damarların içine pompalaması ve atardamarların elastikliğiyle bu basıncı dengelemesi  oluşturmaktadır.

Kalp kasıldığı zaman atardamarların içine kanı  bir basınçla pompalar. Bu sırada damar içindeki basınç en yüksek düzeye ulaşmaktadır. Bu basınca tıpta sistolik basınç, halk arasında büyük tansiyon diye bilinir.

Kalbin kasılmasının bitmesiyle, damar içine pompalanan kan durur. İşte bu sırada devreye damarın elastikliği girer. Önce genişlemiş olan damar, kana bir basınç uygulayarak kalbin gevşemesi anında da kan akımını sağlanır. İşte bu sırada oluşan en düşük basınca da tıpta diastolik tansiyon, halk arasında da küçük tansiyon diye bilinir.

Bu basınç, 1 cm2 alanındaki cıva  tabanına yaptığı basınçla karşılaştırılarak belirlenir. Örneğin bir insanın tansiyonu 12 dediğimiz zaman, bu basınç 12 cm yüksekliğindeki cıva tabanına yaptığı basınca eş değer demektir. Tıpta bu ölçüler, mm olarak belirtilir. Yani halk arasında 12-14 gibi cm türünde söylenen ölçüler tıp dilinde  120-140 gibi, mm cinsinde ifade etmektedir.

Hacamat olan kişilerde hipertansiyon mucuzevi bir şekilde düzelmektedir. Hacamatın reklamını yapan kişilere bakıldığında en çok tansıyon hastalarının olduğunun görürüz çünkü onlar yaşadıkları bu rahatlığı herkese tavsiye etmek istemektedirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.