Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

İBN-İ ABBAS:”ÜMMETİME KAN ALMAYI EMRET”

İBN-İ ABBAS:”ÜMMETİME KAN ALMAYI EMRET”

Ebu Taybe adında bir köle Rasulullah (asm) in kanını aldı,Resullullah da ona iki kap yemek verilmesini emretti ve sahipleriyle  konuştu,sahipleri onun vergisini düşürdüler.Rasullullah (asm) :”Tedavi için başvurduğunuz çarelerin en iyisi kan aldırmaktır.”buyurdular.

İkrimenin şöyle dediğini duydum:”İbn-i Abbasın hacamat yapan üç tane cariyesi vardı,bunlardan iki tanesi ücretli olarak kan alır,İbni Abbas ve eşi için gelir sağlarlar,diğer bir cariyesi ise İbn-i Abbasa ve eşine hacamat yapardı”

İbad İbn-i Mansur derki:”İbn-i Abbas ,Peygamber Efendimizin şöyle dediğini nakleder-“Kan alan köle ne iyidir.Kan almak fazla kanı dışarı atıyor,sülbün yükünü hafifletiyor ve gözleri kuvvetlendiriyor.”Yine İbn-i Abbas şöyle der:

-“Rasulullah (asm) mirac gecesi meleklerden hangi topluluğa uğradıysa”ümmetine kan almayı emret”demişlerdirPeygamber efendimizde:

“Kan aldırmanın en uygun zamanı ayın onyedi,ondokuz ve yirmi birinci günleridir”buyurmuştur.

Yine Peygamber efendimiz, “Kendisiyle tedavi olduğunuz şeyin en hayırlısı Buruna ilaç çekmek,ağıza ilaç akıtmak,kan aldırmak ve yürümektir”buyurdu.

Kaynak:Tıbbı Nebevi Kitabı sayfa73

www.islamihacamat.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.