Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

İnsan Ne İle Yaşar

İnsan Ne İle Yaşar

İnsan bedeninin ayakta durabilmesi ve canlılığını devam ettirebilmesi için beslenmesi gerekmektedir.Ama bu insanın yaşaması için gerekli ama yeterli bir unsur değildir.

İnsan sadece bedenden ibaret değildir,düşünceleri,duyguları ve hisleri de bulunmaktadır.Günlük hayat koşuşturması içerisinde çoğunlukla bedeni ihtiyaçlarına odaklanan insan manen can çekişmektedir.

Manevi latifelerimizin aynen bedeni ihtiyaçlarımız gibi kendine has ihtiyaçları bulunmaktadır.Bu ihtiyaçların kimi hemen her yerde var giderilebilmektedir.Örneğin;sevmek sevilmek ,beğenilmek vb…

Bazı latifelerimiz var ki ihtiyaçları öyle hemen giderilememektedir.Bunun için çaba gösterilmesi gerekmektedir.Manevi ortamlara girilmesi gerekmektedir.Kur’an okumak,sohbetlere gitmek gerekmektedir.

Kimi latifelerimiz ve duygularımız ancak tefekkür etmekle doyurulmaktadır,bunun için çok kuvvetli eserler okunması gerekmektedir.

İnsan madden ve manen beslendiği ölçüde yaşar,aksi takdirde yaşadığını zanneder.Sadece bedenen yaşamak olmaz çünkü insanın sair azaları ve duyguları bedeninden daha çok önem arz etmektedir,manen çöken insanların yaşayamadıklarına ve intihar ettiklerine şahit olmuşsunuzdur.

İnsan önce manen ayakta durmalı beden ise zaten bozulmaya yüz tutmuş her gün bir taşı düşmekte olan bina gibidir,o halde manen yaşamasını bilmek gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.