Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Kadınlar ve Hacamat

Kadınlar ve Hacamat

Hacamat hakkında internette dolaşarak epey bi bilgi sahibi olabilirsiniz. Onun için ben burada özet geçip bazı batıl inançları ve teknolojinin getirdiği inançsızlık sonucu oluşan ön yargılara cevap vermeye çalışacağım. Ben burada bilfiil hacamat yapan biri olarak sadece nette bulamayacağınız ve tecrübe ile sabit olmuş bilgileri sizinle özet gecerek paylaşacağım

Hacamat : 
Deri altındaki birikmiş, damarda dolaşmayan, atıl kalmış, vücuda zararlı ve biriktiği noktada ilgili organa zarar veren pis kanın ve toksik maddenin vücuttan dışarıya atılması işlemidir. Bu işlem eskiden yenmesi helal hayvan boynuzları ile şimdi ise bardak veya daha teknik bi şekilde plastik havalı vakumlar ile yapılıyor. Her ne şekilde yapılırsa yapılsın vakumlama ile yapıldığı için kullandığınız alet steril olmasa dahi vukum etkisinden dolayı mikropların deri altına veya damara gitmesi imkansızdır. Bu yüzden hacamatta mikrop asla bulaşmaz. (Aklınıza gelebilecek kan yoluyla bulaşan hastalıklar ve iltihaplar asla olmaz)

Hacamat iki türlüdür.Kuru hacamat (Dry Cupping), Kanlı/ıslak hacamat(Wet Cupping). Kuru hacamat nenelerimizin “bardak çekme” dediği olaydır.

Arap çoğrafyasında bu işe hijame, Güney afrika ülkelerinde (Malezya ve Endonezya) bekam denir , gavurlarda buna cupping therapyderler. Yanlız buarada önemli olan şudur.Gavurların yaptığına kuru hacamat (dry cupping) denir.Hacamat.

Dini olarak bakarsak olaya hacamat resulullahın çok önemle tavsiye ettiği ve bizzat uyguladığı bi tedavi yöntemidir.

Hacamat yapan kişiyede haccam denir.

Hacamatın belirli günleri (pzt,Salı,prş,Pazar) ve şartları vardır.Her zaman yapılmaz.(Bu bilgileri netten kolayca öğrenebilirsiniz)
Haccam hacamat yapılacak bölgeyi genelde jiletle ince ince keser veya lanced pen (kan şekeri ölçmek için parmakları delen kalemler) ile ilgili bölgeyi deler. Sonuçta delik veya kesik atılacağı için isteyen matkapla delsin(Önemli olan hastayı incitmemek)

Hacamat normal şartlarda damardan kan verme işlemi ile kıyaslanamaz. Çünkü kan verme işleminde temiz kan kollardan alınır. ama Hacamatta ise hem deri altından hem toplar damardan hem atar damardan pis kan ve toksik madde alınır.

Burada önemli olan konu kadınlar ve hacamattır. Bazı çok bilmişler şöyle der “kadın zaten adet görüyor hacamata ne gerek var”. Adet kanı ile vücuttan herşey atılamaz. Eğer adet kanı ile her şey çözülse idi kadın hastalıkları denen bişey olmazdı.

Hacamat şu anda Afganistan Pakistan Malezya Endonezya gibi yerlerde ilaçsız tedavide %90 varan başarı sağlamaktadır. Tedavi edemediği hastalık var mıdır? Elbetteki vardır. Ama istisnalar kaideyi bozmuyor. Şartlara uyulduğu taktirde doğru teşhis ve doğru noktalardan yapılan hacamat %90a varan başarı gösteriyor. (Eklem yerlerindeki kırık kemik parçaları haraketli mafsala ağrı verir. Bu hacamat ile değil cerrahi operasyon ile tedavi edilir)

Mesela doğru bir teşhis örneği:

(aşağıdaki semptomplar PCOS başlangıcıdır.

  1. Saç dökülmesi
  2. omuzda sivilce
  3. kulakta sivilce
  4. Ayakların kokması
  5. Bel bölgesinde yağlanma

Sebepleri arasında ekseriyetle Gazlı ,asitli içecekler + MSG (namı değer çin tuzu) içeren gıdalar (mesela hazır çorbalar) 

Resulullah (S.A.V) : Aç karnına 40gün boyunca 21 kuru üzüm yemek ölümden başka her derde devadır. Ben bunu uyguladım 40. Gun hiç biişey olmadı yada ben farketmedim. İnat ettim 120 evam ettim 120.gün sonunda reflum geçti. Belki daha bilmediğim bi kaç sorunumda iyileşti ama ben sadece refluyu fark ettim.

Bu şekilde resulullahın bazı bitkileri ve tadavileri ne şekilde kullanacağımız tavsiyeleri var ama bazılarının kullanım şeklini söylememiş ümmetin bulmasını istemiştir.Yani cevheri göstermiş onu kullanmayı ümmete brakmıştır. Mesela çörekotu bal ve hacamat , bunların çoğunu ne şekilde ne zaman hangi hastalıkla için kullanacağımız söylemiştir.
İşte bu yüzden kimyasala ilaç sanayini dayattığı kimyasal ilaçlarını kullanmamak adına doğal tedaviden yanayım.( Çünkü bu kimyasallar bir yeri düzeltip on yeri bozuyorlar. )

İşe bu mucize tedavi formulu : Hacamat + Bal + Çörek otu + kuruüzüm şeklindedir. 
Kan vücudun her noktasına ulaştığı için öncelikle hacamat sonra diğer tedaviler önerilmektedir. Hacamatın hiç bir faydası bile olmasa sadece kan dolaşımını düzenlemesi yeterli bir sebeptir.

Kaynak:kadınlarkulübü.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.