Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Kısır Tohumlardan Sperm Öldürücülü Mısır’a

Kısır Tohumlardan Sperm Öldürücülü Mısır’a

Bush yönetiminin vergi muafiyetleri sayesinde vergilendirilmeyen ve çok zengin olan. ABD’deki güçlü seçkin çevrelerin stratejik bir öncelik olarak genetiği değiştirilmiş tohumları neden gıda zincirine katmak istedikleri gittikçe anlaşılıyordu. Seçkinler yalnızca Rockefeller, Ford Vakıf ve diğer ABD’li en zengin ailelerin büyük özel aile servetlerine bağlı kuruluşları içermiyordu. ABD Devlet Bakanlığı, Ulusal Güvenlik Konseyi, ABD Tarım Bakanlığı ile Uluslararası para Fonu (IMF), Dünya Bankası’nm lider siyasi kadrosuyla beraber Birleşmiş Milletler (UN) kuruluşları olan Dünya Sağlık Örgütü ve Gıda ve Tarım Örgütü de bu seçkinler arasındaydı.

Tetanoz, Rockefeller ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Rockefeller Vakfı’ndaki arkadaşlar, dünyanın açlık sorununu GDO tohum ve mahsullerin dünya çapında yaygınlaştırılması yoluyla çözme konusunda çok ciddiydiler. Onların varsaydığı yöntem “talep eden tarafın” değil” tedarik eden tarafın” sorunlarını çözüyordu. İnsan üreme sistemi üzerinden nüfusu kısıtlamak istiyorlardı.

Bu niyet hakkında kuşkusu olanlar Rockefeller Vakfı’nn Birleşmiş Milletlerin Dünya Sağlık Örgütü ile birlikte Meksika, Nikaragua, Filipinler ve diğer gelişmekte olan fakir ülkelerdi yaptıkları çalışmalara bakabilirler. Vakıf devrimsel tetanol aşısını geliştiren Dünya Sağlık Örgütü’nün “üreme sağlığı” programını sessizce finanse etti. Bu, Rockefeller Vakfındakilerin bir anda karar verdikleri bir şey değildi. Araştırma fonunun gerçekten neye hizmet ettiği konusunda bir şey bilmediklerini de iddia edemezlerdi. Vakıf genetiği değiştirilmiş mahsulleri de kapsayan biyo-teknoloji alanlarındaki araştırmalara para aktardığı sıralarda, Dünya Ticaret Örgütünün araştırmacılarıyla 1972′den beri yeni bir aşı geliştirmek için çalışmışlardı.

Küresel Aşı Enstitüsü raporlarına göre 1990′ların başlarından beri Dünya Sağlık Örgütü Nikaragua, Meksika ve Filipinler de büyük aşı kampanyaları düzenlemişti. Bir Katolik örgüt olan Meksika Yaşam Komitesi (Comite Pro Vida de Mexico) Dünya Ticaret örgütünün programının ardındaki gerçek niyetten kuşkulandı ve çok sayıda aşı ampulünü test etmeye karar verdi. Test sonuçlarında ampullerin Koryonik Gonadotropin ya da hCG içerdiği ortaya çıktı. Paslı çivi yarası ya da toprakta bulunan belli bakterilere temas yoluyla oluşan kazıklı humma enfeksiyonuna karşı insanları korumak için tasarlanmış bir aşıda bulunması kuşku uyandıran bir maddeydi bu. Ayrıca tetanoz hastalığı da öyle çok yaygın değildi.

hCG’nin gebeliği sürdürmek için ihtiyaç duyulan doğal bir hormon oluşu da bir diğer kuşku nedeniydi. Ancak hCG, tetanoz toksoid taşıyıcısıyla birleştiğinde hCG’ye karşı antikor üretimini tetikliyordu ve böylece kadınlar gebe kalamıyordu; bu gizli bir düşük demekti. hCG hormonlu aşılara dair benzer raporlar Filipinler ve Nikaragua’dan da geldi”

Meksika Yaşam Komitesi Dünya Sağlık Örgütünün aşı programı ile diğer bazı kuşku uyandıran gerçekleri de onayladı. Tetanoz aşısı sadece 15-45 yaşları arasında gebe kalma yaşlarında olan kadınlara yapılmıştı. Dahası, her ne (tadar tek bir aşı bile en az on yıl yetse de, kadınların yeterli derecede hCG’ aldıklarından emin olmak için, birkaç ay aralıkla, üç ardışık aşı yapılmıştı. hCG’nin varlığı aşının açıkça “bozuk” olduğunu gösteriyordu. Tetanoz hCG aşısı yapılan hiçbir kadına aşının düşük yapmaya neden olan bir etken içerdiği söylenmemişti.

Dünya Sağlık Örgütünün bunu böyle istediği aşikârdı.

Meksika Yaşam Komitesi biraz daha derinleri eşeleyerek Rockefeller Vakfı’nın John D. Rockefeller lll’ün Nüfus Konseyi, Dünya Bankası. Birleşmiş Milletler Gelişim Programı ve Ford Vakfı ve diğerleri ile birlikte, hCG’yi tetanoz ve diğer aşıları kullanarak gebeliği engelleyici bir aşı geliştirmek için 20 yıldır Dünya Sağlık Örgütü ile birlikte çalıştığını ortaya çıkardı. Dünya Sağlık Örgütü araştırmasına parasal destek veren “diğerleri” arasında Tüm Hindistan Tıp Bilimleri Enstitüsü ve Helsinki Üniversitesi. Ohio Devlet Üniversitesi ile İsveç’te Uppsala Üniversitesi yer alıyordu.

Saygın tıp dergisi, Lancet, 11 Haziran 1988′de yayınladığı “Dünya Sağlık Örgütünün Doğum Kontrol Aşısının Klinik Bulguları” adlı bir makalede Meksika Yaşam Komitesi’nin bulgularını teyit etti. Peki, neden Tetanoz Toksoid ‘Taşıyıcısı”? İlgili bilim adamlarından G.P.Talwar’a göre, insan bedeni kendi doğal olarak oluşturduğu hCG hormonuna saldırmaz, hCG antikorlarını kullanan başarılı bir gebelik engelleyici ası geliştirebilmek için, hCG’nin istilacı bir düşman olduğuna dair bedenin inandırılması gerekir.

1993′ün ortalarında. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) varolan kısıtlı araştırma bütçesinden toplamda 365 milyon doları hüsnü tabiri ile “üreme sağlığı” olarak adlandırılan projeye aktardı. Proje kapsamında tetanoz aşılarına anti-hCO antikorları yerleştirmek de vardı. Dünya Sağlık Örgütü aşı yaptıkları kadınların neden anti-hCG antikorları ürettiğini açıklamadı.”

“Kürtaj Karşıtı ve Katolik” kaynaklardan geldiğini İleri sürerek Meksika Yaşam Komitesi’nin bulgularını reddettiler.

Kürtaj Karşıtı ve Katolik olmanın, bulgulara gölge düşüren önemli bir önyargı nedeni olduğunu ima ettiler. Eğer mesajı yalanlayamıyorsan o zaman hiç olmazsa mesajı iletenin güvenilirliğini zedele.

Filipinlerdeki kadınlar üzerinde kullanılan tetanoz aşılarından dört ampul daha Manila’daki St.Luke Lutheryan Tıp Merkezine gönderildikten ve yapılan testler hCG pozitif çıktıktan sonra Dünya Sağlık Örgütü’ndeki görevliler taktik değiştirdi. Dünya Sağlık Örgütü bu sefer. hCG’nin üretim aşamasından kaynaklandığını iddia etti.

Aşı Kanada’lı Connaught Laboratuvarı Ltd ve Avustralya CSL Laboratuarları tarafından üretilmişti. Dünyanın en büyük aşı üreticilerinden bir olan Connaught. Fransız Rhone Poulenc farmasötikleri gurubuna aitti. Connaught’un diğer araştırma projeleri arasında HIV (AİDS) virüsünün kalıtım mühendisliği yoluyla tasarlanmış türünün üretimi de bulunmaktaydı.

Nüfus azaltımı ve kalıtım mühendisliği ürünü mahsulleri aynı büyük stratejinin parçaları olduğu açıktı: dünya nüfusunun büyük oranlarda azaltılması. Aslında bu, “dünyanın açlık sorunun çözme” adı altında ileri sürülen. Pentagon’un biyolojik harp olarak adlandırdığı şeyin akıllıca bir biçimiydi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.