Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Metabolik Balans Nedir?

Metabolik Balans Nedir?

Metabolic Balance; insan vücudunda dengeyi sağlayan, bir “kişiye özel dengeli beslenme programıdır.”

İnsanı kısa sürede başarıya ulaştırır, ama kısa süreli bir diyet programı değildir. Sağlıklı beslenme kurallarını öğretip hayata geçirilmesini sağlayan bir sistemdir.

Kalori hesabına dayalı bir diyet değildir. Kilo vermeyi sağlayacak olan gıdalar kan değerleri ve kişisel verilere göre belirlenir. Bu belirleme sırasında gıdaların kalorilerinden çok, glisemik yükleri ve kişinin metabolizma özellikleri dikkate alınır.

Metabolic Balance kalori sınıflandırmasına göre değerlendirilecek olursa; hastane ortamında, kısa süre uygulanabilen, çok düşük kalorili diyetler kadar etkili olmasına rağmen, günlük hayatı kısıtlamadan uzun süre uygulanmasında sakınca görülmeyen, düşük kalorili gruba yakın bir sistemdir. Ancak başarısı, kalori ayarlamasından ziyade, yiyecek seçimi ve yiyecek gruplarının kombinasyonu ve tüketim şekliyle yakından ilgilidir.

Metabolic Balance’ı daha faydalı bir koruyucu sağlık hizmeti olarak gördüğü için halkla tanıştıran Dr. Zekeriya Gür, Metabolic Balance’ı geliştiren ekibin başındaki Doç. Dr. Wolf Echart Funfack ile Mayıs 2009’da tanıştı. Ardından bu sistemin eğitimlerine katılarak Metabolic Balance Trakya Bölge Sorumlusu ve bireysel temsilcisi oldu.

Metabolik balansın, klasik diyetler ve sporla, sık sık yemeyle olan uygulamalarından çok daha başarılı olduğunu gören Dr. Gür, 2009’dan beri bu alanda çalışmalarını sürdürmektedir. Dr. Gür halen İstanbul’da özel bir klinikte, fizik tedavi uzmanı olarak part time, Bakırköy’deki danışma merkezinde metabolic balance danışmanı olarak full time hizmet vermektedir.

Kaynak:Hekimzade

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.