Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

RUHUN DEŞİFRESİ

RUHUN DEŞİFRESİ

Ruhun Deşifresi

AKIL APARATIYLA ANLAR, VİCDANLA TARTARAK KARAR VERİR, HAYAL İLE PLANLAR YAPAR, HAFIZA İLE BİLGİ DEPOLAR, KALP İLE SEVER…

Vaktiyle adamın birisi öğrencilerini toplamış, onlara mutlu olmanın yollarını anlatıyormuş. Bir gün, “herkes gözünü kapatsın ve kendisini dilediği bir şey olarak düşlesin” demiş.

Öğrencilerden biri kendini gökyüzünde uçan bir kuş olarak hayal etmiş. Tam böyle keyfince gökyüzünde süzülüp uçarken, bir de bakmış ki aşağıda bir avcı, elindeki tüfeğini kendisine doğrultmuş, ateş edecek. Öğrenci sıçramış ve hayalinden sıyrılıvermiş.

Hocası sormuş: -Ne oldu evladım? Öğrenci cevap vermiş: -Ben kendimi bir kuş olarak düşledim hocam. Havada uçuyordum. Bir de baktım aşağıda bir avcı var. Beni avlamak için tüfeğini bana doğrultunca korkup sıçradım… Hocası: -A çocuğum! Hayal senin hayalin, düş senin düşün. Hayalinin içine o avcıyı niye sokuşturuyorsun? Sen hayal etmesen o avcı nasıl girsin senin hayal dünyana!…

Çoğumuz bir yandan kuş olmayı hayal ediyor, diğer taraftan da düşlerimize sinsi bir avcı sokuşturuyoruz. Oysa biz istemezsek avcı hayalimizin içerisine nasıl girebilir ki!

Bu kitap, beynimizin ve hayalimizin semalarında dolaşan bu sinsi avcıların neler olduğunu ve bunları dünyamızdan nasıl çıkaracağımızı tarif ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.