Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Sağlıklı Olmanın Vazgeçilmez Kuralları

Sağlıklı Olmanın Vazgeçilmez Kuralları

Sağlıklı Olmanın Vazgeçilmez Kuralları

Sağlıklı olmak; gıda, uyku ve riyazetten yani hareketten geçer. Sıhhatlerini korumak isteyenler, yiyecekleri gıdalara çok dikkat etmelidirler. Açlık hissetmeden önce yemek yenmemelidir. Kış mevsimlerinde ısıtıcı, yaz mevsimlerinde ise tabiatı soğuk gıdalar yenmelidir. Gıdaların cinsine bakmalı, miktarına dikkat etmeli, pişmesine önem verilmelidir. Zayıf bünyeli olan kimseler, çok besleyici gıdalar yemelidirler. Yemekten sonra çok su içmemelidir. Hiçbir vakit mide tam doluncaya kadar yenmemelidir. Yemeğin hazmedilmesi için ise yemeklerden sonra biraz hareket edilmesi şarttır.

Uyku, nefsin kuvvetini rahatlatır ve cevherini çoğaltır. Sağlam bir bünyeye sahip olabilmek için zamanında yatmak, zamanında kalkmak ve yeteri kadar uyumak lazımdır. Uyku, derin olursa iyi olur. Gündüzleri uyumak ve aç karnına yatmak iyi değildir.

Güreşmek, ata binmek, koşmak, sıçramak ve jimnastik gibi riyazetlerin yapılması gerekir. Böylelikle beden yumuşar, rutubet vücudu terk eder. Riyazeti terk etmek, hayatı terk etmek gibidir. Riyazetten sonra vücudu yağlamak ve ovmak faydalıdır.

Kaynak:sağlıkhaberleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.