Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Sağlıkta Yanlış Bilinenler

Sağlıkta Yanlış Bilinenler

Kendinizi  kış aylarında nasıl sıcak tutabileceğini biliyor musunuz ya da şekerin çocukları hiperaktif yaptığını düşünenlerden misiniz? Bir kez daha düşünün o zaman, işte bunlar doğru bildiğimiz yanlışlar.

Bilimadamları, doğru olarak kabul edilen pek çok bilginin, esasında bilimsel mit olduğunu ortaya çıkardı. Günlük hayatta sık sık kullandığımız “kafayı üşütmek” deyimini kullanırken de daha dikkatli olmak gerekebilir…


Kış günleri beresiz, şapkasız korunaklı giyinmenin mümkün olmadığı söylenir. Ancak şapka takmamanın neden olduğu ısı kaybı hakkında  yapılan incelemeler durumun hiç de böyle olmadığını gözler önüne  koymuş durumda.


Indianapolis’teki Indiana Üniversitesi Sağlık Politikaları Merkezi’nden Rachel Vreeman ve Aron Carroll, bu iddiaları kanıtlarıyla birlikte yalanladıkları makalelerini bu hafta British Medical Journal dergisinde yayınladı.

Araştırmacıların maskesini düşürdükleri tek yaygın inanış da bu değil.

Şekerin çocukları hiperaktif yaptığı da tümüyle mesnetsiz çıktı. Bu konu üzerine 10’u aşkın yüksek kaliteli araştırma yapıldığını ama birinin bile şeker alımı ile hiperaktiflik arasında bir bağlantı olmadığını ispatlıyor araştırmacılar.

Öyle görünmekte ki bundan sonra geceleri dolaptan bir şeyler atıştırırken kendimizi suçlu hissetmemize de gerek kalmadı. İlk bakışta kimi araştırmalar ikisi arasında bağ kurmaya olanaklı kılar gibi görünse de; asıl sorun obez insanların gece yemek yemelerinden ziyade genelinde  çok daha  yemek yiyor olmaları.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. zeynep ..... dedi ki:

    çok ilginç bilgiler var çok teşekkür ediyoruz ………..

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.