Şekerli Yoğurt Faydalı mı?

Şekerli Yoğurt Faydalı mı?
Bu haber 10 Eki 2010 Paz 11:30 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

www.islamihacamat.com dan önemli sağlık notları

Eskiden annelerimiz bebeklerine yoğurdu kendi evlerinde yaparlardı. Ama zamanımızda  nerde ise yok denecek kadar kalmadı yoğurdunu kendi üreten anneler. Yapsalarda şekerin esiri olan çocuklar bu yoğurtları ağızlarına koymuyor. Normal yoğurtların ekşimesi engellenerek içine şeker konularak, tahrip edildi. Anlayacağınız yakın gelecekte ekşiyebilen bir yoğurdu da bulamayacağız. Belkide torunlarımız dedelerinin zamanında bu tarz yoğurtların olduğunu kendi çocuklarına anlatacaklar.

Normalde bir yoğurdun 100 gramında 4-5 gram kadar şeker varken bu şimdi 16-18  gram şekere kadar yükseldi. Malesef birçok çocuk hekimi de bu yoğurtları yemelerini  öneriyor, Bunları yiyen çocuklar şeker bağımlısı oluyorlar ve sebze meyve yemiyorlar.

Yedikleri çoğu unlu ve şerkerli gıdalar ve abur cuburlar oluyor . Böylece gerekli vitaminleri, minarelleri ve lifleri alamıyorlar, Peki sonra ne oluyor gelsin diş çürükleri ortodontik bozukluklar, hiperaktivite, Otizm, dayabet, alerjik hastalıklar, sık enfeksiyon vb.

Vücudumuza faydalı bakteriler  birçok hastalıklar korunma ve tadavisinde en önemli silalarımız arasındadır. Un ve şekerden fakir, sebze, meyve, et ve yumurta gibi doğal gıdalardan zengin bir diyetle ile bu diyet içerisinde olması gereken fermantasyon ürünleri (tuşu, ekşiyen yoğurt, klasik peynir, boza sirke tuzlama yiyecekler) bağırsak florasını bulunan probiyotikleri artırırlar.

pastorizasyon ve UHT ise gıdalardaki probiyotikleri büyük ölçüde tahrip eder.

2.628 okunma

Paylaş:
"Şekerli Yoğurt Faydalı mı?" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.
HEMEN YORUM YAP
img

BU KONULAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

2017 Hacamat Takvimi
2017 hacamat takvimimizde sünnete uygun olan günler renklendirilmiştir. Bu Tarihlerde...
Hadislerle Tedavi Yöntemleri
Kainatta her şey Allah’ın mahlukudur ve tüm mahlukların sahibi Allah’tır....
Bitkisel saç boyalarının üstünlükleri
Bitkisel boyalar beyaz saçı yüzde 100 kapatmasa da yüz rengi...
Erkekler daha erken yakalanıyor
Erkekler erken yakalanıyor Türk Geriatri Derneği Başkanı Prof. Dr. Yeşim Gökçe...
facebook
çok okunan konular
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
Sinüzit Tedavisi

Sinüzite Ağrı kesici ve antibiyotikler maalesef etki etmiyor… Allah ın izniyle Sinüzit ten başınız birdaha sizi rahatsız etmeyecek. Lokman Hekimin zamanında uyguladığı bitkisel yöntemlerle sinüzit 15 gün de kalıcı tedavi olmakta.