Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Sizin için Seçtiğimiz Şifalı Bitkiler ve Faydaları

Sizin için Seçtiğimiz Şifalı Bitkiler ve Faydaları

Sarımsak :

Sarımsak kandaki mikropları öldürür ve temizler, güçlü bir anti biyotikdir, iltihabları kurutur, karaciğere, safra kesesine faydası çoktur.

Atar damarlardaki sıkıntıları gidermede bilinen en güzel gıdadır, atardamarlardaki tıkanmalar daralmalar sarımsak ile açılabilir, iltihaplı yaraların iyileşmesini hızlandırır, kandaki kolestrolü temizler, ciltde canlılık sağlar, bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden bütün vücuda faydası vardır.

Genetik mutasyonlara karşı vüvut direncini artırır.

Hadis Şerifte sarımsak hakkında şöyle buyrulmuştur.

”Sarımsağı yiyin, onunla tedavi olun, zira o yetmiş derde devadır. Eğer bana melek gelmemiş olsaydı, muhakkak yerdim.” (hazreti Ali  r.a dan) buyrulmuştur

Kırmızı Pancar :

Kırmızı pancarın suyu çok güçlü bir kan temizleyici ve düzelticidir, pişirilmiş ve ezilmilmiş olarak şişen yerlerimize sarıldığında şişlikleri indirir, verem, sinir, felç, prostatta kullanılmaktadır, başımıza uyguladığımızda kepeği keser,maydanoz ve kereviz faydasını ziyadeleştirir, kulaklara ılık pancar suyu

damlatıldığında iltihabı ve ağrıyı keser. kırmızı pancarın suyunu içmek kan şekerini düşürür, gözlerdeki perdelerin tedavisinde kullanılır, bayanlarda sıklıkla görülen miyom kist denilen çocuklarının olmasını engelleyen hastalığın ortadan kalkmasını sağlar.

Sirke :

1 Elma sirkesinin şifalı olmasının sebebi içerisinde bulunan bol miktarda potasyum ve elmanın kendine ait öz asitine bağlıdır. Sirkenin ruhu soğuktur. Sirke vücudu güçlendirir, insanın enerjik olmasını sağlar, bundan dolayı yaşlıların bol kullanması gereken bir üründür. Sirkenin buharı ile buğlanmak sinüzit hastalarına iyi gelir, öksürüğü keser, zehirlenmelerde çok etkilidir, büyü amacıyla hınzır yağı dökülen yerin temizlenmesinde deterjan gibi kullanılır. Sirke içildiğinde kanaması durmayanların kanamasını  durdurur. Balgama iyi gelir, kaynatılıp sinameki ile yaralara ve egzaması olanlara sürüldüğünde iyileşmeyi hızlandırır, uçuk, yılancık, sedef sürüldüğünde pozitif etkileri vardır. Sirke başa friksiyon şeklinde yedirilirse kepeği keser, baş ağrısına iyi gelir.

Sirke kurutucu özelliğinden dolayı hertürlü yaralanmalarda kan durdurucu özelliği vardır. Şuanda üretilen bazı kan durdurucu ürünler içinde de etkin madde olarak kullanılmaktadır.

Karpuz :

Karpuz yaz aylarının en lezzetli meyvesidir. Ayrıca serinletici olması herkesin vazgeçilmez meyvesi olmayı ona kazandırıyor.  Karpuz bağırsakları çalıştırıyor ve hazımsızlık sorunlarına çok iyi geliyor. Mesane yollarını temizleyip idrarı söktürüyor. Kanı sulandırıyor,  bağırsakları çalıştırıyor. Aynı zamanda kanı temizleyip  balgamı kesiyor, su toplanmasını  önlüyor kabuğu alına koyulursa göz nezslesine iyi geliyor, deriledeki lekeleri geçirme özelliği vardır (doğuştan olan lekeler hariç) çekirdekleri bal ile karıştırılıp macunhaline getirilirse vereme iyi geliyor, ateşli hastalıkları iyileştirmekte büyük tesiri vardır. Sıtmaya faydalı çekirdekleri idrarı söktürüyor.

Elma :

Elma hepimizin sevdiği  sıkça yediği ama bir çok faydasının bilinmediği gerçeğine sahip bir meyvedir. Şimdi size elmanın bilinmeyen faydalarından bahsedeceğiz. İlk olarak elma; hazmı kolaylaştırır, cildi güzelleştirir, kan yapar,

zihin açmasının yanı sıra, gözleri kuvvetlendirir, bulantıyı keser ve elmanın sirkesi ve gül suyuyla yüz maskesi yapılır, yüze sürüldükten sonra sabunla yüz yıkanır. Aynı zamanda elmanın ekşi olanı şeker hastalarına her zaman tavsiye edilir.  Zehirlenmelerde yoğurtla beraber elmada yenir.

Semiz otu :

Çorbalardaki  lezzetli yerini şimdide şifa raflarında da kullanarak insanlara mutluluk dağıtıyor semiz otu. Semiz otunun tohumları karındaki böcek, solucan

vs. gibi mikropları dökmede başrolü oynuyor. Sebzesi, lapa haline getirilerek basur rahatsızlıklarına şifa oluyor. Ateş düşürmesi yanı sıra, bronşit hastalığına iyi geliyor. İç kanamaları kesip önlemekle görevlidir.

Ökse otu :

Ökse otunu hepimiz bilmeyiz ama şifasını beklide az da olsa duymuşuzdur. Örneğin tansiyonun düşmesindeki etkeni çok büyüktür. Yaralardaki  kanamaları durdurur. Sara (epilepsi) hastalığında ökse otunun kaynatılıp içilmesi her zaman

tavsiye edilir. Baş ağrısında, vücut yorgunluğunda kullanılan bir bitkidir. Bir çok psikolojik rahatsızlıklarda kullanılan bir tür bitkidir.

Ispanak :

Çocuklarımızın bir çoğunun sevmediği yani yemediği şifa deposu olan ıspanak bir çok hastalığın şifası olmakta. Bir çok hazımsızlık sorunlarına fayda dağıtmakta. Besleyici olması çocuk gelişiminde bir çok yarar sağlıyor. Kalbe kuvvet veriyor, vücuda direnç sağlıyor, yaranın iyileşmesinde büyük rol sahibi olmasıyla beraber Türkiye’nin %80’ nin problemi olan şeker hastalığına da iyi geliyor. Sinir hastalarının vazgeçilmezi olan ıspanak, diş çürümelerini önleyip; göz sinirlerini kuvvetlendirmesi ile beraber kan yaparak kalbi beslemesi insan vücudun da ki en güzel faydasıdır.

Isırgan :

Isırgan çok kullanılan bir başka şifalı bitkidir.

insan vücuduna güç verir, kanı dinlendirme özelliği ile kanı aktifleştirir, eklemdeki ve kaslardaki ağrıları kesme özelliği vardır.

kansızlık sorunlarına tesirli bir bitkidir. Kanserin tedavisinde kistlerin tedavisinde tümörlerin tedavisinde yüzyıllardır kullanılan bir bitkidir.

Ayrıca kekik, bal, ve oğul otuyla karışımı kanserin yapılan ilk bitki tedavisidir.

Hormon bozukluğunda dengeleyici özelliği ve saç bakımı ile beraber hücre yenileyici olması mide ülserinde, temrada faydalıdır.

Süt artırıcı, bronşit hastalığında balgam söktürücü faydalarının yanı sıra ısırgan tohumu diyabet rahatsızlığına da iyi gelir.

Limon :

Kış aylarına girdiğimi Günlerde en çok ihtiyaç duyulan vitamini C Vitaminidir. Yani limon.  Hastalıklardan korunmanın bir çeşit yöntemi de diyebiliriz aslında

buna. Birçok hastalığa iyi gelirken yorgunluğu da alır. Aslında C vitamini bir çok meyvede bulunur, limon, portakal bunlardan sadece bir kaçıdır. En çok grip

enfeksiyonunda kullanılır, limon Vücuda direnç verir, iltihaplı bademcik rahatsızlıklarında gargara şeklinde kullanılır. Bazen kolonya ve parfüm yapımında da kullanıldığı olur. Aynı zamanda ishali keser ve ağız kokusunu alır. Limon, kemiklere diş sinirlerine ve diş etlerine güçlülük kazandırır. Tansiyonu düşürme özelliği limonun en bilinen özelliğidir. Süzme bal, taze sıkılmış portakal suyu, doğal limonatanın içerisine katıldığı zaman  ağır grip hastalarının  şifası olmaktadır.

At Kuyruğu :

At kuyruğu : saç, deri ve  tırnakların sağlığa kavuşması sağlayabilir.

kepekli saçlar atkuyruğu, kaynama suyu ile her gün yıkanır ve saç diplerine zeytinyağı ile firiksiyon  şeklinde sürülürse kepekler kısa sürede yok olabilir.

At kuyruğu mesane ve böbrek hastalarında sağladığı başarılar sayesinde,

eski çağlardan beri, bilinmektedir. At kuyruğu, taş ve kum rahatsızlıkarında benzeri bulunamaz ve yeri doldurulamaz bir şifalı bitkidir.

At kuyruğu yatağa işeme olaylarında da önlenebilir etkisi bilinen özelliklerindendir. At kuyruğu kan temizleyici özelliğinden dolayı damar sertliğine ve unutkanlığa karşı başarılı bir şifalı bitkidir. At kuyruğu kaşıntılı egzamalarda kabuklu iltihaplı olsa bile yapılan banyolarla büyük yardım sağlar.

Kaynama suyu ile yapılan yıkamalar ve banyolar, dolamalara bacaktaki açık yaralara, işleyen eski yaralara çıbanlara, fistüllere, kıl dibi iltihablarına karşı çok başarılıdır.


Ihlamur :

Aslında ıhlamur çayı hasta olmadan içilmeyen bir çay olmasına rağmen ıhlamurun hasta olunmadan önce içilmesi gerekir. Çünkü ıhlamurun içerisindeki vitaminler insanı hastalıklardan koruyan bitkisel bir aşıdır. Ihlamur  tadıyla ve kokusuyla  hoş bir içecek olomasıyla beraber ferahlatan bir özelliği vardır. Aynı zamanda ıhlamurun başka  bir özelliği  ise sinirleri yatıştırmasıdır. Türkiye dışında diğer ülkelerde fazla hareketli çocuklara biraz uslu olması amaçlı ıhlamur  çayı içirilir. Içindeki maddeler  balgam söktürücü ve göğüs yumuşatıcıdır. Terlemeyi arttırmasıyla beraber  soğuk algınlığı ve grip enfeksiyonlarında uygulanabilecek en güzel bitki yöntemidir. Sinirsel ve sebebi belli olmayan yüksek tansiyon için önerilmektedir. Bu nedenden dolayı olan baş ağrılarında da faydalı olmaktadır. Aynı  zamanda ıhlamur kabızlığı  giderir ve idrar söktürür , safra salgısını uyararak bazı hazımsızlık  sorunlarında da iyileşme  görülür.

Kekik :

Kekik,  çorba,salata ve et yemeklerinde lezzetlendirici olarak kullanılır. Süzgeçteki bir miktar  kekik  üzerine  kaynamış  su  dökülerek hazırlanan çay lezzetli bir hazmettiricidir.  Kekik bağırsak kasılmalarını  çözer,  ağrıları giderir,  safra salgılarını arttırarak hazmı kolaylaştırır. Hastalıklarda koruyucu,  tedavi edici ve süratli ağrı kesici tesiri vardır. Çayının içilmesi veya yağının ağrılı  yere sürülmesi hızlı bir şekilde fayda görülmesine etkili bir yöntemdir.

 

Keten Tohumu : Keten tohumu insanlar için çok önemli şifalı bitkilerden biridir.

Keten tohumu, kanımızdaki kötü kolestrolü (LDL) ve doymuş yağları düzenleyip kalp krizine, kanımızdaki pıhtılaşmayı gidermede yüksek tansiyonu olan hastaların tansiyonunu dengelemeye ve kan şekerini normele bindirmeye büyük teseiri vardır.İçeriğindeki zengin özellikler ile kansere fungala, bakterilere karşı koruyucu özelliği vardır.Bağırsak, prostat kanserine karşı güçlü etkisi bağışıklık sistemini güçlendirici kanserli hücrelerin çoğalmasını önleyici özelliği vardır.Keten tohumunun kronik kabızlığı tedavi etme özelliğide vardır.

 

Alıç : Alıcın en güzel faydası kalbedir.

Alıç koroner kalp damarlarını genişleterek kanın daha rahat dolaşmasını sağlamaktadır. Kalbimizde çok çeşitli kaslar vardır. Alıç bu kasları güçlendirir ve kanı damarlarımıza daha iyi pompalanmasını sağlar.Kalbe bağlı göğüs ağrısını keser, kalp krizi geçirmiş insanlar için besleyici bir meyvedir.Kan dolaşımını düzenlemesi her türlü ayak  ve el üşümelerine çare getirir.

Ayva : Nesei nin rivayetinde ravi şöyle der.

Peygamber’e gelmiştim, o sırada ashabından bir topluluğun arasındandı, elide de ayva vardı evirip çeviriyordu, ben yanına oturunca ayvayı bana fırlattı, sonra şöyle dedi ”Ey Eba Zer Ayva dan vazgeçme zira ayva kalbi kuvvetlendirir, gönlü hoş tutar, iç sıkıntısını giderir.”

Ayva soğuk ve kurudur, bu özelliği tadının  değişmesiyle birlıkte değişir, bütün çeşitleri soğuktur, kabız yapıcı özelliği vardır, fakat mideye iyi gelir. Ayvaların bütün çeşitleri susuzluğu ve kusmayı yatıştırır, idrari çoğaltır, bağırsak yaralarına iyi gelir midedeki besinleri aşağı inmesini sağlar, midede olan acı safrayı eskisiz hale getirir, ayva kalbe ve ciğerlere kuvvetlendirir ve gönlü ferehlandırır.

Çörek Otu : ”Peygamber Efendimiz (sav) in çörekotuna devam ediniz, zira çörek otunda ölümden başka her derde şifa vardır” buyurduğu çörek otu

ateşli olmayan her hastalıklara şifadır. Aslında efendimizin (sav)  her hastalığa şifadır buyurduğu bu otun faydalarını saymak olmaz ama biz belli başlılarını sayıyouruz. Şişkinliği giderir, alaca hastalığına iyi gelir, tıkanıklıkları açar,

gazları dağıtır, midenin luzumsuz salgı ve sularını kurutur, bala dövülmüş şekilde katılırsa mesanede olan taşları eritir, içmeye devam edildiğinde sütü artırır, iç organları temizler, ağrı kesme özelliği vardır, astım ve nefes darlığına iyi gelmektedir, bir kadın sütünde 7 tanesi  ıslatılıp  sarılık hastası bunu burnuna çekerse son derece fayda görür.

Çörek otu yağı burna çekilirse yüz felcine, alaca hastalığına haricen deriye sürüldüğünde ve aşırı kepeklenmesi olan insanlar masaj yaparak sürerlerse allahın izniyle tamamen iyi eder.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

 1. berber ahmet dedi ki:

  benim sedef hastalığım var bana iyi gelen bitki nedir hocam beni aydınlatabilir misiniz?

  1. admin dedi ki:

   Ahmet Bey telefon numaralarımız sitemizde geçiyor. sedef basit bir hastalık değil dir ama çaresiz de değildir şifalarına vesile olduğumuz onlarca hastamız oldu elhamdülillah. Telefon ile görüşsek daha faydalı olur.

 2. admin dedi ki:

  Teşekkür ederiz Ejder Bey. allah cümlemizden razı olsun

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.