En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

2012 Hacamat Takvimi

2012 Hacamat Takvimi
Uyarı 1: Hacamat takvimi üzerinde belirtilen günler sırasıyla hicri ayın 17., 19. ve 21. günleridir.

Hiçbir hastalığı olmayan hacamatı sadece sünnet niyeti ile yaptıranlar için geçerli günler bu günler arasından seçilerek çıkarılır.

Eğer bir rahatsızlık varsa hacamatın günü ve saati yoktur.

Uyarı 2: Hicri olarak günler ikindi vaktinden başlar ve ikindi vaktinde sona erer. Bu bilgi göz önüne alınarak işaretli ve hacamat yapılması tavsiye edilmeyen günlerde SÜNNET NİYETİ İLE İSTEYENLERE ikindi vaktinden itibaren hacamat yapılır, aynı şekilde bu sakıncalı günlerden önceki günlerde de ikindi vaktinden sonra hacamat yapılmaz.

Bir Örnek: 11 ocak 2012 Çarşamba gününe denk geliyor. Çarşamba günü, hacamatın sakıncalı olduğu günlerdendir. Bahsi geçen Çarşamba günü, hicri olarak 10 Ocak 1012 Salı gününün ikindisinden sonra başlar ve 11 Ocak 2012 Çarşamba gününün ikindi vaktine kadar devam eder. Yani 10 Ocak 2012 ikindi vakti ile 11 Ocak 2012 İkindi vakti arasında hacamat, aciliyet gerektiren bir hastalık varsa yapılabilirken, SADECE SÜNNET NİYETİ gözetiliyorsa yapılamaz! Sünnet niyeti varsa, ya 10 Ocak 2012 ikindiden önce, ya da 11 Ocak 2012 ikindiden sonrası beklenmelidir. Bu örnekle takvimi yanlış yorumlamaların önüne geçip, takvim hakkındaki soru işaretlerinizi giderebildiysek ne mutlu bize.

Takvimimizde İşaretlemiş Olduğumuz Günler Hacamat Günleridir!

İlk işaret: Hicri 17

İkinci İşaret: Hicri 19

Üçüncü İşaret: Hicri 21Hicri Aylar:

Muharrem – Safer – Rebiülevvel – Rebiülahir – Cemaziyelevvel – Cemaziyelahir – Recep – Şaban – Ramazan – Şevval – Zilkade – Zilhicce

10 Ocak 2012
679 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 19 YORUM

 1. diyadin dedi ki:

  sünnet olan gün çarşamba gününe rastgelirse..hacamnat yapılır mı?

  1. diyadin dedi ki:

   yani ayın 17 si çarşamba gününe rastgelirse

  2. Erdoğan dedi ki:

   Hastalık varsa yapılır.

 2. Mustafa ÜNVER dedi ki:

  yerinizi tam olarak bildirebilirmisiniz.

  1. admin dedi ki:

   türkiye hacamat turlarmızı takip etmeniz gerekmektedir

  2. ibrahim karaçalı dedi ki:

   bu sitede emeği geçen herkese teşşekkür ederim.modern tıpbın tedavi edemediği sinüzite bu siteden aldığım sünizit ilacı sayesinde tedavi oldum.allah razı olsun diyorum.

 3. sinan ece dedi ki:

  allah kolaylık versin …
  hacamatı kaça yapıyorsunuz 4-5 yere allahın izniyle yaptırmaya niyetim var ilk defa yaptıracam…. özellikle halsizim ayaklarımda problem var..

  1. Cemal D. dedi ki:

   Aynı sorunun cevabını bende merak ediyorum.

   1. Erdoğan dedi ki:

    letişim bölümünden irtibata geçin yardımcı olalım inşallah…

 4. HÜLYA SUVAT dedi ki:

  Başta hasta olan herkese önce Allah tan şifa dileyerek başlamak istiyorum sonra ise hacamat yaptırmamıza vesile olan tanıdıklarıma ve hacamat yapan Süheyla ablama çok teşekkür ediyorum.Hasta olup yaptırmakta tereddüt edenler kesinlikle ücreti düşünmeden yaptırsınlar çünkü bu sebepten cayanlar çok fazla!Benim rahatsızlığım bacaklarımdaki şişlikti,vücudumun yarısını hissetmiyordum!Birinci hacamat iyi geldi ama ikincisinde çok rahatladım tüm samimiyetimle herkese tavsiye ediyorum.

  1. yasemin dedi ki:

   süheyla abla kim nerde acaba yardmcı olurmusunuz bnde istyrm başımdan ama korkuyrm

   1. admin dedi ki:

    süheyla hanım türkiyede hacamat konusunda elinin hafifliği, hacamattan en çok korkan bayanlara bile incitmeden hacamat yapan bu konuda sayısız teşekkürler dualar alan bayanların aralarında çok tercih edilen uzman haccamedir aylık olarak türkiye hacamat turları düzenlemektedir irtibat no 0541 344 46 93 hertürlü sağlık probleminizi kendisi ile paylaşabilir bu konuda yardım alablirsiniz ..

 5. Mustafa dedi ki:

  Selamunaleyküm işim dolayısıyla ancak cumartesi yaptırma imkanım oluyor. takvime göre ilk cumartesi taa aralık ayını buluyor. herhangi bir cumartesi yaptırma şansımız varmı. tedavi amaçlı yaptıracağım. mümkünse önümüzdeki cumartesi yani 29 eylül ü düşünüyyorum.

  1. Ali KARAÇAY dedi ki:

   haccam ömer beyden türkiyehacamat programını öğrenip randevu alabilirsiniz. telefon no 0546 797 91 21 selam ve dua ile …

 6. Merve dedi ki:

  Merhaba,
  Hacamatın Çarşamba ve Cumartesi günleri olmaması gerektiğini duydum. 17-19-21. günler çarşamba veya cumartesine gelse bile mi bu günler sakıncalı sayılır?
  Teşekkürler

 7. fatma d. dedi ki:

  SA carsamba cuma cumartesi kan aldirilmaz diye biliyordum ekim 7.9.11 daha iyi degilmi???

 8. Gülşen Çelik dedi ki:

  Merhabalar, ben ve ablam Süheyla hn.’a Ankarada iken çok daha yeni hacamat yaptırdık. Gerçekten elinin hafifliği ve o güler yüzü insanı rahatlatan konuşmaları çok hoştu. Çok memnun kaldık. Gelecek aya da gideceğiz. Allah bin kere razı olsun..

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?