En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Anafilaksi Şoku

Anafilaksi Şoku

Anafilaksi

Alerjik hastalıkların bazılarında anafilaksi denilen krizler görülebilir. Bunlar aniden başlar ve tehlikeli olurlar. Tekrarlayabilir ve de şok halinde krizler görülebilir. Penisilin benzeri ilaç kullanımı, arı sokması gibi allerjenlerle şiddetli ve hızlı başlayan, pek az görülen bir olaydır.

Yüzde, dudakta, dilde, boğazda ani şişmeler kaşıntı ve kabarıklıklar, kusma, ishal, karın ağrısı, ateş, terleme, havale, kalpte ritm bozukluğu, tansiyon düşmesi, nefes darlığı, morarma, hırıltılı solunum, solunumun durması gibi belirtilerin dereceleri, duruma göre değişiklik gösterir. Ağır vakaaz da olsa, can kaybına yol açabilir.

Alerji Tedavisi

Anafilakside Öncelikli Yapılması Gerekenler :

Belirtileri aniden başladığı için bu aşamada yapacak bir şey olmasa da kriz başladığında hastadan habersiz yüzüne ve göğsüne soğuk su serpmek, krizi yavaşlatır (komple durdurabilir de). Soğan koklatmak, burnuna soğanın suyunu damlatmak ve küçük yudumlarla içirmek, ayak ve baldırları ovmak, cilde limon sürmek ve önce sırta, sonra da karna büyük kupalar kapatmak iyi gelir.

28 Ağustos 2012
376 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?