En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Bağışıklığın Güçlendirilmesi

Bağışıklığın Güçlendirilmesi

Vücudumuz, ilkbaharda bakteri ve virüs saldırılarını hiç durmaksızın geri püskürtmek zorundadır; bu nedenle de bağışıklık sistemimiz için zor bir dönemdir.

İlkbaharda vücudunuzun fazla stres altına girmeden etkili bir şekilde çalışmasına her zamankinden daha fazla yardım etmeniz gerekli.

Bağışıklık sisteminizin dinlenmesine müsaade edin. Bağışıklık ve deliksiz bir uyku uyumak birbirine bağımlı iki şey olduğu için kronik uykusuzluk, bağışıklığınızın zarar görmesine ve sonuç olarak da vücudunuzun sıradan bir soğuk algınlığıyla savaşmakta bile zorlanmasına sebep olabilir.

Ne kadar önemsiz görünürse görünsün, bağışıklık sisteminizi daha iyi korumanın ilk adımı daha sağlıklı bir yaşam stilidir. Bu yüzden sigarayı bırakın, yeterli miktarda sebze ve meyve tüketerek dengeli beslenin, dikkatli bir şekilde egzersiz yapın, tansiyon ve nabzınızı düzenli olarak kontrol edin…

Günümüzde marketler pek çok etkili bağışıklık güçlendirici ürün sunuyor. Peki, bağışıklık sisteminizi yapay olarak güçlendirmek sağlıklı mıdır? Esasen bağışıklık sistemi, çok sayıda birbirine bağımlı hücre grubundan oluşan bir sistemdir ve ancak sistem dâhilindeki tüm süreçler yeterince dengeli olduğunda düzgün çalışmaktadır. Sistem içindeki tek bir hücre grubunun bile hiperstimülasyonu sistemin dengesini bozarak işlevlerini olumsuz etkileyebilir.

22 Aralık 2013
245 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?