En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi
Boş zaman ve sağlık

Değerini bilemediğimiz iki unsur Peygamber Efendimiz (asm) tarafından vurgulanmıştır.”Boş zaman ve sağlık”,aslında bu iki kavram hem dünyamıza hem de ahiretimize bakmaktadır.Dünya cihetinde düşündüğümüzde;o kadar boş vakitlerimiz oluyor ki ne yapacağımızı bilemiyoruz.Kendimizce boş vaktimizin olmadığını mırıldansak da bu bir kuruntudur.

Boş zamandan ne anlıyoruz.Oturup boş boş beklemek mi,hiç bir iş yapmamak mı,boş boş gezinmek mi.Bu kavramın içi oldukça doludur ve kişiden kişiye değişiklik gösterir.Boş işlerle meşgul olmak,boş zamanı değerlendirememektir.

Kişi geçirdiği zamanı dünya ve ahiretine fayda verecek şekilde geçirebiliyorsa pek boş vakti olduğu söylenemez.Ama geçirdiği zaman diliminde dünya ve ahiretine fayda verecek işler yapmıyorsa aldanmaktadır ve boş zamanını değerlendirmiyor demektir.

Zaman bizlere Allah (C.C.) tarafından verilmiş büyük bir nimettir.Zamanın her anı çok değerlidir.Her saniyemiz bizlere bir defa verilmektedir,tekrarı yok telafi imkanı yok,o yüzden çok iyi değerlendirmek gerekmektedir.Verilen zaman nimetiyle dünya nimetlerine kavuştuğumuz gibi çalışıp çabalayıp,zamanımızı israf etmeden ahiret nimetlerine de kavuşmalıyız.

Bize bahşedilen sağlık nimeti de oldukça önemlidir.Sağlıklı iken dünyamıza ve ahiretimize daha çok çalışabiliriz.Eğer bu nimet elimizde iken kıymetini bilip iyi kullanırsak hem dünyada hem de ahirette mesut oluruz. Unutmayalım ki sağlık büyük bir nimettir,sağlığını kaybeden insanların tekrar sağlığına kavuşmak için servet harcadıklarını görmüşünüzdür.

Rabbim zamanını ve sağlığını her iki dünyanın kazanılmasına vesile kılan kullarından eylesin.Amin…

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?