En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Değişik Ağızlardan Hacamat Yorumları

Değişik Ağızlardan Hacamat Yorumları

Hacamat Nedir? Hacamat; iki omuz arasından, sırttan ve başın arka tarafından ve yahut vücudun her hangi bir yerinden tedavi maksatlı pıhtılaşmış ve çürümüş olan kanı vakumlama yöntemi ile almaktır. Çok eski zamanlarda bu iş boynuz kullanılarak yapılırmış. Şimdi ise özel vakumlamaya müsait bardak veya şişelerle yapılmaktadır. Hacamat demek damardan temiz kanın alınması  demek değildir. Arada sırada Kızılay gibi vakıflara kan vermek de elbet sağlığa faydalıdır. Fakat hacamatta kastettiğimiz vücuttan çıkan, çıkması atılması gereken pis kandır. Rengi ve kıvamı koyudur bu kanın. Çıkışı da pelte şeklindedir.

26 Kasım 2010
298 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

 1. seyfettin dedi ki:

  HACAMAT VE SİGARA
  ben uzun yıllar sigara tiryakisiydim.sigarayı bırakmak için çok şey denedim bir türlü kurtulamadım illetten. hatta sigara bıraktırıcı ürün pazarladım pazarladığım ürün bir çok insanda sonuç vermesine rağmen bende bir türlü sonuç vermiyordu. neyseki sonunda kahramanmaraşta hacamat yapan haccam ömer abiyle karşılaştım bana hacamatı tavsiye etti ben hacamatı olurken asıl amacım sünneti seniyeye uymaktı sigarayı bırakmaya etkili olacağını hiç düşünmemiştim. çok şü
  kür hacamattan sonra sigara illetinden çok rahat birşekilde kurtuldum. daha önce sigarayı bıraktığımda şiddetli bir depresyonla hayatım mahvoluyordu önüme gelen herkesle kavga ediyordum sigara bıraktırıcı ilaçlar bile etklili olmuyordu ama hacamattan sonra o kadar rahat bıraktımki sigarayı sanki hiç sigara tiryakisi değilmişim gibi oldu. sanki yıllardır sigara içen ben değilmişim gibi oldu. kardeşimde aynı illetten muzdaribti oda sigarayı bırakamıyordu çok bırakmak istediği halde . 15 defa bırakmayı denedi sonuç hüsranla bitti. ama hacamattan sonra oda çok rahat bir şekilde bıraktı

 2. Hegsan.com.tr dedi ki:

  Bu hacamatı ben bu sitede öğrendim fena halde sigara bağımlısıyım bulduğum yerde ben de yaptırayım.

 3. Gül dedi ki:

  Ben bu gün sabah hacamat yaptırdım. Yıllardır sigara içerim.12 saat sigara içme dediler. İçmedim. Süre dolunca bi yaktım sigarayı, bi tuhaf. İçi boşalmış gibi, tadı falan ot gibi .. Ben sünneti seniyye olsun diye hacamat yaptırdım. Maddi manevi şifaymış dediler. Sigaramdan memnundum, bırakmayı düşünmüyordum. Ama o beni bırakıyor sanırım, üzülmemeliyim, sevinmeliyimde sevinemiyorum da, şoktayım diyebilirim..

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?