En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Diyabet ( şeker )

Diyabet  ( şeker )

Diyabet   ( şeker )

Pankres organımızın çalışmaması, az çalışması veya normalden fazla çalışması anlamlarına geliyor.

Günümüzde hemen her yaşta görülen tedavisi zor ömür boyu devam eder diye bilinen bir hastalıktır.

‘’Peygamberimiz sav ölüm ve ihtiyarlık haric her hastalığın şifası vardır ‘’ buyurduğuna göre ilacı ya bulunmamış yada bulunduğu halde rant elde etmek için piyasaya sürülmüyor.

Belirtileri :

Sık sık su içme isteği, idrara sık çıkma, bitkinlik, halsizlik, ellerde başta ayaklarda yanmalar, vb belirtiler görülür.

Dünya genelinde yapılan istatistiklere bakıldığında ölüm sebebi olarak bilinen hastalıkların oluşumunda baş rol oynuyor. Bu hastalık hayati önem taşıyan organlarımızda büyük hasarlar vermektedir. Yine istatistiklere bakıldığında 45 yaş altı kalp krizi geçiren hastaların yarısından daha fazlasında şeker olduğu anlaşılmıştır.

Tükettiğimiz gıdalar karaciğerimizde glikoza çevrilmektedir. Bu üretilen glikoz karaciğerimizde muhafaza edilir. Bir kızmı ise kana karıştırılır, karaciğerimize bağlı olan pankreas organımızın ürettiği insülin ise kana karıştırılır.

Kanımızda ki glikoz yani şeker ile insülin  birleştiğinde tükettiğimiz gıdaların içerisindeki karbonhidratlar bu şekilde hazm etmiş olunur.

İnsülin, bu karışımı bedenimizdeki bütün hücrelere kadar ulaştırır hücrelere uyarı verir bu insülinle ayarlanmış şkerin hücrelerin içerisine girmesini sağlar.

Hücrelerimize karışan şeker, hücrelerin içindeki enerji fabrikalarına  gönderilir.

Bu enerji fabrikalarında ki şkerden bedenimiz için ihtiyacımız olan enerji üretilir. Bu şekilde karboınhidraların hazım işlemi tamamlanmış olur.

Bu olaydan şu sonuç çıkmaktadır ; diyabet karbonhitratların 3 hazım olayının olmamasından kaynaklanıyor.

Şeker hastalığı 2 gruba ayrılıyor bunlar

Tip 1 diyabet ve tip 2 diyabettir.

Tip 1 diyabet

Erken yaşlarda başlar %10 diyabet hastasında görülür genç yaşlarda pankreas görevini yerine getiremez. Bu tip 1 diyabette insülin ya hç yoktur yada çok az üretilmektedir

Tip 2 diyabet

Tip 2 diyabet tip 1 in tam tersi şekilde daha ileri yaşlarda görülür, pankreas sağlıklı bir şekilde çalışırken yenilen gıdaların hormonlarından yenilen ekmeklerin kepeği alınmasından düzensiz beslenmekten ve çeşitli nedenlerden dolayı bozulmaktadır.

08 Aralık 2010
255 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?