En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Doğal İlaçlar: Çilek

Doğal İlaçlar: Çilek
Çilek

Çilek

Metabolizmanın normal çalışması için gerekli maddeler, organik asitler ve bol miktarda vitamin içeren çileğin guatra, egzamaya, alerjiye, mide ve bağırsak yaralarına, basura, kabızlığa, ishale,enfeksiyonlu hastalıklara, böbrek, karaciğer, kalp ve damar hastalıklarına şifa vardır. Kansızlığa karşı etkilidir, idrar söktürür, ateş düşürür.

Çilek, hiçbir şeyle karıştırılmadan yenmelidir. Şifasından faydalanmak için mevsiminde, sabahtan öğleye kadar (1 kg kadar) sadece çilek yemek gerekir. Öğleden sonra yemek yenebilir. Çilekle aynı günde tatlı ve beyaz ekmek kesinlikle yenmemelidir. Haftanın 2 gününü sadece çilekle geçirmek yararlıdır. Çilek alerjisinin tedavisi de yine çilekle mümkündür. Bunun için çileği şekerle, kaymakla ya da başka bir şeyle karıştırmadan yemek yeterlidir. Mevsimi geçene kadar günlük çilek yemek faydalıdır.

Uyarı: Sadece mevsiminde toplanan, doğal çilek ve dağ çileğinin iyileştirici özelliği vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?