En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Düşük Tehlikesi

Düşük Tehlikesi

Hamileliğin ilk ayında göğüsten süt akması ve hamilelik boyunca adet kanamalarının kesilmemesi, ceninin zayıf olduğunu ve düşük yapma ihtimalinin olduğunu gösterir. Bilindiği üzere zıplamak (özellikle de arkaya doğru zıplamak), sıcak banyo yapmak, yük kaldırmak, devamlı hazımsızlık çekmek de düşüklere yol açabilir. Sağlıklı bir rahim, hasta çocuğu tutmaz, dışarı atar.

Ağrı ve kanama başladığında hamile kadın bağırsaklarını boşaltmalı, (3 gün boyunca yatarak) 3 günlük açlıklar yapmalıdır. Düzeldiğinde kalkıp ev işlerini yapabilir ama yemek yemeden, 5 – 7 gün boyunca meyve sebze suları içmeli, meyve ve çiğ sebzeler yemelidir. Böylece zayıf rahim güçlenerek bebeği sıkıca tutacak hale gelir. Eğer ki bunlara rağmen düşük riski devam ediyorsa bu durum sorunun rahimde değil, bebekte olduğunu gösterir, bu halde de düşük yapmak, doğum yapmaktan daha hayırlıdır.

01 Eylül 2012
377 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?