En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

EminEvim ile ev almak…

EminEvim ile ev almak…

El Birliği Sitemi Nedir?

İnsanların birbirine yardım ve destek olmasıyla (imece) vade farkı ve faize girmeden, günümüzde temel ihtiyaçlardan olan konut alımını sağlamaktadır.

Değişik gelir gruplarında bulunan insanların güvenli, ekonomik ve uygun alışveriş yapmaları “EL BİRLİĞİ” sistemi ile sağlanıyor.

El Birliği Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Gayrimenkul almak isteyen kişi ilk etapta ne kadar bir gayrimenkul almak istediğini belirler. Belirlenen bu rakamın %10’unu peşinat olarak verir, ayrıca % 5 + KDV ile % 5,75 + KDV arasında organizasyon ücreti öder. Kalan kısım ise 60 aydan 120 aya kadar kişinin ödeme durumuna göre taksitlendirilebilir. Seçilen taksit sayısı aynı zamanda o gruptaki kişi sayısıdır. Yapılan ödemelerle her ay bir gayrimenkul parası birikir. Biriken bu para noter huzurunda yapılan çekilişlerle her ay bir kişiye gayrimenkul almak üzere teslim edilir.

Gayrimenkulünü teslim alan müşteriler, kendinden sonra teslim alacak olan gruptaki diğer müşterilere bir miktar fazla ödeme yaparak yardımda bulunur. Böylelikle evini ilk alan avantajlı olduğu gibi sonraki aylarda alacak müşterilerde aldıkları yardımlardan dolayı evini daha ucuza mâl etmiş olur. İlk alanla son alan arasındaki adalet böylelikle sağlanmış olur.

Çekiliş Nasıl Oluyor?

Üyelerin dâhil oldukları grupta her ay bir kişi gayrimenkulünü alır. Çekilişler noter huzurunda bizzat üyelerin katılımıyla gerçekleştirilir.

Gayrimenkullerin Teslim Şekli

Kura sonrasında teslim tarihi belirlenmiş müşteri, gayrimenkulünü belirlenmiş tarihte ödemesi yapılmak üzere, Eminevim’den ya da dilediği yerden ve kişiden, tapulu olmak şartı ile alabilir. Bütün müşterilerin yaptığı ödemelerle alınan gayrimenkul, müşterilerin yatırımını garanti altına almak amacı ile müşterinin borcu biteceği döneme kadar, kalan borcu tutarınca ipotek edilir.

DETAYLAR…

13 Eylül 2012
245 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

 1. zulkuf dedi ki:

  dıyorsunuz kı ılk alan avantajlı.tamam dogru.
  pekı son alan nasıl avantajlı oluyor.dusunun ılk alan 70000 tl lık ev aldı,ılk aldıgı ıcınde 70000 tl odedı. pekı ,son alan da 70000 tl lık ev aldı dıyelım o da sırası geldıgınde 90000 tl odedı nasıl adil oluyor bu iş.

  1. admin dedi ki:

   zulkuf bey size bilgiyi yanlış vermişler sorduğunuz gibi bir durum yok bu durum tamamen bayanların kendi aralarında yaptığı altın gününe benzer her hangi bir şekilde allahın haram ettiği faizden eser yoktur ayrıntılı bilgi için 0530 467 71 47 nolu telefondan sorularınızı sorabilirsiniz

   selam ve dua ile..

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?