En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

En Güzel Örnek (sav)

En Güzel Örnek (sav)

Peygamber Efendimiz sav in her haliyle bütün yaşantısı kıyamete kadar insanlığın örnek alacağı En güzel Örnek tir. Allah u teala Yüce Kitabı Kur-anı Kerim de

” Andolsun ki, sizin için ; Allah’a ve ahiret gününe kavuşacağını uman ve Allah ı çok zikreden (mümin)’ ler için Rasulullah’ta Üsve-i Hasene ( En Mükemmel bir Örnek ) vardır. ” ( El Ahzab, 21 ) buyurulmuştur.

Peygamber efendimiz sav in sireti ve mübarek şahsiyeti, sırf insan idrakine sığabilen tezahürleri ile dahi beşerii davranışları manzumesinin zirvesini teşkil eder.

O, irşad vazifesini, insanlık içinde bizzat kendisi örnek olmak sureti ile tamamlayan zirve bir peygamber ve nümune-i  imtisal bir şahsiyettir. Allah -celle celalühü- , O mübarek varlığı -Kur ani  tabiriyle ” üsve-i hasene”, yani en güzel örnek şahsiyeti olarak bütün insanlığa takdim etmiştir.

11 Aralık 2010
132 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?