En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

GDO Yaygınlaşıyor

GDO Yaygınlaşıyor

GDO-TABLODünyada ve Türkiye’de halen domates, patates, mısır ve pamuğun yanında şimdi de muz, çilek, kiraz, ananas, biber, ahududu, kavun ve karpuzda transgenetik ( gdo ) çalışmaların hız aldığı, bu tohumların Türkiye’ye girmesi halinde üreme yeteneği alınmış transgenetik ( gdo ) tohumlarla her yıl milyonlarca dolarlık yeniden tohum alımı yapılması gerekeceği, çiftçimizi doğrudan etkileyeceği gibi, bunlardan üretilen yan sanayinin de etkilenerek mısır ve soyadan üretilen sıvı yağ ve türevlerinin un, nişasta ve hemen hemen her konsantre üründe kullanılan glikoz, sakkaroz ve  fruktoz içeren gıdaları da etkileyeceği, dolayısıyla başta geleceğimiz olan çocuklarımız olmakla bunlardan üretilen ve en çok tüketilen gıdalar arasında yer alan bisküvi, kraker, kaplamalı çerezler, pudingler, bitkisel yağlar, gofret, çikolata ve şekerlemeler, hazır çorbalar ve son yılların genç annelerince en çok itibar edilen hazır mamaların yanında transgenetik ( gdo ) üretilen mısır ve soyanın yem sanayiinde kullanılması ile beslenen hayvanlardan elde edilen et, tavuk ve çiftlik balıklarının da etki alanına girmektedir.

Beslenmemiz dışında çok önemli bir tehlike de pamuğun transgenetik ( gdo ) olarak üretilmesi ve yan sanayiide ve tekstilde hayatımıza girerek son yıllarda sık sık görüşen ve özellikle çocuklarımızda baş gösteren alerji rahatsızlıklarına sebep olmasıdır.

Kaynak: Prof. Dr. Ahmet MARANKİ & Fizyoterapist Elmas MARANKİ, Mozaik Yayınları, Kozmik Bilim Işığında Şifalı Bitkiler, 2. Baskı, Sayfa:24
20 Ekim 2012
130 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?