En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Geçmişten Günümüze Eskimeyen Yöntem

Geçmişten Günümüze Eskimeyen Yöntem

Öyle tedavi yöntemleri var ki daha üzerinden bir yıl gibi bir süre geçmeden değişi vermektedir.Yeni tedavi metotları artış gösterdikçe tedavi yöntemlerinin daha hızlı değiştiğine şahit oluyoruz.

Bu değişimlerin olumlu yanları olduğu gibi olumsuz tarafları da var.Tabi bu kadar hızlı değişen yöntemler gelecekte bir işe yarar mı orası tartışma konusudur,uzunca da tartışılır.

Bu kadar değişen tedavi metotları içinde değişmeyen ender metotlar bulunmaktadır.O ender metotlardan birisi de HACAMATTIR.

“Dr. Muammer Yıldız’ın bu konuda verdiği bilgiler şöyle: Hacamatın tarihi M.Ö. 3 bin yıl öncesine dayanıyor ve günümüze gelinceye kadar 5 bin yıldır uygulanıyor. Tedaviyle ilgili ilk yazılı kaynak ise alternatif tıbbın babası sayılan ve Çin İmparatorluğu’nun kurucusu olarak bilinen Sarı İmparator’un kitabı. Hacamat tedavisini ilk dönemlerde Çinlilerin yanısıra Japonya, Kore, Hindistan, İran ve Arap toplumları da uygular. Batılı kültürler ise Mısır’dan eski Yunan medeniyetine ve Romalılara uzanan çizgide Ortaçağ’da keşfeter hacamatı. 18. ve 19. yüzyılda Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Batı dünyasında oldukça yaygınlaşır. 20. yüzyıl başlarında etkisini kaybeden hacamat, günümüzde yeniden keşfedilmekte ve tedavide kullanımı hızla yaygınlaşmaktadır.”

Günümüzde modern tıpta çaresi yok denen bir çok hastalık hacamatla tedavi edilmektedir ve oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.Bu Metot gösterdiği başarıdan dolayı asırlar geçmesine rağmen kuvvetli tesirini kaybetmemiştir.Modern tıpta çaresini bulamadığınız hastalıklarınızı hacamatla ehil kişilere tedavi ettirmenizi tavsiye ediyoruz…

16 Aralık 2013
130 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?