En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Geleneksel Tıbbın Kalbi İstanbul’da Attı

Geleneksel Tıbbın Kalbi İstanbul’da Attı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın açılışını yaptığı ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun eşi Dr. Sare Davutoğlu’nun da katıldığı Birinci Uluslar arası Kupa (Hacamat) Terapisi Sempozyumu sona erdi.

NHI İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü, British Cupping Society (BCS) ve Sade Hayat Derneği tarafından 22-24 Temmuz 2011 tarihleri arasında düzenlenen sempozyum yurtiçi ve yurt dışından bir çok önemli uzmanın katılımıyla gerçekleşti.

Dünyada ilk kez medeniyetler beşiği İstanbul’da yapılan sempozyumun açılış konuşmasını yapan Emine Erdoğan, Dünya Kongre Turizminin küresel ölçekte yeni bir cazibe merkezi haline gelen İstanbul’da düzenlenmiş olmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek sözlerine başladı.

 

10. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali’ne Sade Hayat Derneği Kupa Terapisi Semineri ile katılıyor. İslam dininde büyük önemi olan bir tedavi yöntemi olan kupa terapisi hacamat terapisi ismiyle de anılıyor. Hz. Muhammed (s.a.v.) bizzat kendisi hacamat olmuş ve tavsiye etmiştir.Tüm dünyadaHacamat Terapisine son zamanlarda gitgide artan bir ilgi var. Bu terapi tüm dünyada tamamen doğal, güvenli, ucuz, etkili, kısa sürede sonuç veren ve yan tesirsiz olmasından dolayı tercih edilmektedir.

12 Haziran 2009, Cuma günü saat 15:30′da Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde gerçekleştirilecek olan seminerde Sade Hayat Derneği Başkanı, Sertifikalı Kupa Terapisti Faruk Günindi konu hakkında bir sunum gerçekleştirecek.

Seminer programının yurtdışında da konukları olacak. İngiltere’de kupa terapisi hakkında çalışmalar yapan British Cupping Society İngiltere Kupa Terapisi Derneği)’den iki doktor konuk olacak. St. George’s Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ahmed Younis ve East Anglia Üniversitesinden Fizyoterapist Dr. Kaleem Ullah.

Kaynak:sadehayat

21 Eylül 2013
193 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?