En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Günde bir elma ile sağlıklı yaşam

Günde bir elma ile sağlıklı yaşam

Elmada sadece 50 kalori vardır ve içinde bulunan petkinden dolayı doyurucudur. Zayıflamak için mükemmel bir meyvedir. Düşük kalorili olduğu için şişmanlığı önler, kan şekeri düzeyini ve yüksek tansiyonu olumlu bir şekilde etkiler.

İçerdiği C vitamini açısından hepimizin tercihi ve tavsiyesi olan elmanın kabuklarını soyar, çekirdeklerini de atarız. Oysa yukarıdaki slogan sadece çekirdekleri de yenen elmalar için geçerlidir. Çünkü elma çekirdeğinde kayda değer miktarda B17 bulunur. Büyükannelerimiz reçelini yaparken veya kış için kavanozlarken kayısı yada şeftalinin B17 yönünden bu kadar zengin olduğunu sanırım bilmiyorlardı, ama bildikleri bir şey vardı ki, o da torunlarına iyi geldiğiydi.

 

 

Rafine edilen, sentezlenen, pastörize edilen, suni market gıdalarının hepsi bu işlemlerden geçerken gerçek besin değerlerini kaybederler ancak tekrar paketlendikleri esnada sizi eksik olan şeylerin tekrar konulduğu şeklinde (zenginleştirilmiş) kandırırlar. Sonradan konulduğu söylenen şeylerin gerçekleriyle hiçbir alakası yoktur. Üstelik tehlikeli bile sayılırlar.

 

 

 

Kaynak:kuraldışı.com

19 Kasım 2013
239 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?