En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hacamat ve Hastalık İlişkisi

Hacamat ve Hastalık İlişkisi

Hacamatın ne olduğunu öğrenmeye başladığımız bu günlerde,Avrupa ülkelerinde teknik anlamda yapılan tetkikler gösteriyor ki;hasta olmadan önce ya da hastalıktan sonra hacamatın faydası en üst seviyede kendini hissettiren bir tedavidir.

Hacamatla  deri altında atıl kalmış kirli kanlar,eğer vücuttan atılmazsa bu kanlar kılcal damarlarda tıkanmaya sebep oluyor.Daha ileri safhalarda vücudun hormonal ve sinirsel işleyişini bozuyor,netice olarak karşımıza çıkan problemlere hastalık adını koyuyoruz.

Çok basit bir yöntem olan hacamat,basit ve uygulanabilirliğinin yanısıra oldukça etkili sonuç alınan bir tedavi metodu olduğu kanıtlanmıştır.

Hacamat yapılan bir vücut dinçleşiyor ve savunma mekanizması daha etkili hale geliyor.Çok kadim bir yöntem olan hacamat eskilerin vazgeçilmezi haline gelmiştir.Günümüz modern tıbbı kimyasal ilaçlarla bir çok hastalığı tedavi ettiğini zannediyorlar,ama görüyoruz ki  tedavilerinin sonu gelmiyor hastalıkları sadece öteliyor.Aynı zamanda ilaçların yan etkilerinden ortaya çıkan hastalıklar da cabası.

Gün geçtikçe hastanelerin doluluk oranları artmış ama azalmamış modern tıp geliştikçe kimyasal ilaç pazarı insanları hastane kıskacında sıkıştırarak ilaç kullanımına bağımlı hale getirmiştir.Halbuki düzenli hacamat yaptıran biri ne hastane ne de kimyasal ilaca müracaat etmemektedir çünki,gerek kalmıyor.

www.islamihacamat.com

Özel Medicana Konya Hastanesi Fiziksel Tedavi Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Mehmet Portakal Hacamat Hakkında Ne Dedi Açıklama için Tıkla..

 

Derleyen:Erdoğan Atçılı

10 Kasım 2013
247 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?