En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hacamat Yapılan Bölgeler

Hacamat Yapılan Bölgeler

tiitikkk-190x300                                          tiitt-152x300

 

 

 KAFA ARKASI: Kafadan hacamat en fazla unutkanlık , öğrenme ve ezberlemeyi kolaylaştırmak için yapılır. Bu nedenle kuran hafızları ve alimler belli aralıkta mutlaka kafadan hacamat olurlardı.Bu bölgeden yapılan hacamatın, tansiyon, migren, kulak çınlaması(tinnitus), burun hastalıkları, parkinson, alzemier, unutkanlık gibi nörolojik birçok hastalığın tedavisinde önemli ölçüde olumlu etkileri olmaktadır.

KULAK ARKASI: Bu iki bölge uygulamasında, kulak hastalıkları ile beraber sinüzit, boğaz hastalıkları, baş ağrısı, migren, karaciğer ve safra kesesi hastalıklarına da iyi geldiğini söyleyebiliriz. Internal juguler ven çevresinde boyun (sternokleidomastoideus ve platysma kas  bölgesinde

 

images-1

 

 

OMUZLAR : Boyun fıtığı ve kireçlenmesi(, kol ve omuzlardaki romatizma ve ağrılar, akciğer hastalıkları ve tansiyon problemleri, kireçleme(ostoartrit)migren, uyuşma, halsizlik,saç dökülmesi, kepek, baş ağrısı ve baş dönmesi(senkop) gibi hastalıklarda uygulanırsa olumlu sonuçlar alınır.

 

titik-terapi-bekam-kehamilan-234x300

 

 

BOYUN BÖLGESİ ALTI : Tiroid(hipertiroidi, hipotiroidi), nodül ve lenf bezi hastalıkları(lenfanjit, lenfadenopati) ile boyun fıtığı ve kireçlenmesi, göz hastalıkları, iltihaplı romatizma(romatoid artrit), baş dönmesi, sinüzit ve migren gibi hastalıklarda bu bölgeden yapılan hacamat kürleri çok başarılıdır. (servikal vertebra spinöz prosessus VII), omuz (akromiyon) yüksekliği, sağ ve sol omuz arkasında köprücük kemiği çıkıntısı etrafında yer almaktadır.

KALP BÖLGESİ: Hacamatın en çok uygulandığı önemli bir noktadır. Peygamber Efendimiz (SAV) in vesvese, evham yani panik atak – depresyonhastalıklarında önerdiği ana merkezlerden biridir. Bu bölgeden yapılacak hacamatın kalp , akciğerler ,safra hastalıkları, tansiyon , immun ( bağışıklık sistemi ) üzerinde çok olumlu etkileri vardır. Vücut bioelektrik enerjisi hemen artar, aura güçlenir.

 

tiitt-152x300haccc-223x300

 

 

KARACİĞER ARKASI: Bu bölgedeki uygulamalar genelde karaciğer temizliği ve safra taşları için çok faydalıdır. Halsizlik, yüksek kolesterol(hiperkolesterolemi), tansiyon(hipertansiyon) ( v.b.) için ideal noktadır. Günde 8-10 saat uyuduğu halde hala yorgun olanlar için mutlak tavsiye edilir. Yorgunluğun temel nedenlerinden birisi karaciğerin görevini tam olarak yapamayışından kaynaklanır.

 

tiitikkk-190x300

 

 

SIRT OMİRLİK YANLARI: Neredeyse 20 değişik nokta vardır. En çok sırt ağrılarında ayak ve bacak uyuşmalarında, bel fıtığı(lumbal herni) tedavilerinde uygulanır.

DİZ HİZASI ve BALDIR: Burada yapılan hacamat genelde varis ve romatizma şikayetleri içindir. 20 değişik bölge vardır , çok sık uygulanan 6-7 nokta mevcuttur. Bu noktalardan uygulanan hacamat, romatizma ağrılarını çok hızlı şekilde azaltarak minimuma indirger. Hacamat uygulaması sonrası kılcal damarların dolaşımı hızlanması sebebiyle varis tedavisinde de çok etkilidir.

 

titiiiikkk-300x284

 

 

 

07 Eylül 2013
386 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?