En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hafızayı güçlendiren koku

Hafızayı güçlendiren koku

İbn-i Sina’dan Osmanlı hekimlerine kadar hepsi gül kokusunun belleği arttırdığı üzerine birleşiyor. Gül kokusu koklamak, hafızayı artırıyor, beyni daha iyi çalıştırıyor. Yapılan araştırmalar sonucu gülün enerjisi önemli boyutta yüksek. Yani en yüksek enerji 384 megahertz frekans ile gülde bulundu.

Cildinizin doğal nemlendirici ve yatıştırıcısı… Yaşlanmayı geciktirmek için ise doğal bir tonik etkisi…

Gül suyunun özellikle en çok faydalanılan yönü ferahlatıcı etkisi. Bayılmalara, sıkıntılara karşı rahatlamak için de kullanılıyor. Ateşi düşürmek için bile kullanılabildiğini söylüyor İbn-i Sina. Yine baş ağrılarını geçirdiği, ağız ve boğaz ağrılarına iyi geldiği biliniyor. Göz kanlanmalarında ve şişkinliklerde de gül suyundan faydalanılıyor.

Diğer yandan asırlar boyunca kadınlar gülü bir güzellik kaynağı olarak kullanmış. Cildi temizlemede, sıkılaştırmada, nemlendirmede, yumuşatmada, yaşlanmasını geciktirmede ve canlandırmada tercih ediliyor doğal bir tonik olan gül suyu.

10 Şubat 2014
282 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?