En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hamileliğin İlk Haftaları

Hamileliğin İlk Haftaları
Hamilelik

Hamilelik

Yumurtalıktan çıkan yumurta, milyonlarca sperm arasından kendine en uygun olanı seçer ve onunla birleşir. Bu birleşmeden meydana gelen zigot, rahim duvarına yerleşince hamilelik başlamış olur.

Yumurtanın yerinde oluşan sarı cisim, bebeğin sağlığı için anneyi zararlılardan temizler. Bu temizlik esnasında üretilen hormonlardan dolayı anne, bazı yiyeceklere ve kokulara karşı hassaslaşır, iştahı kaçar. Böyle bir durumda kalan kadın, hem kendi, hemde bebeğin sağlığı için iştahı açılana kadar birşey yememeli, ilk aylarda 3 günlük açlıklar yapmalıdır. Bulantı ya da kusma ihtiyacı olmayan kadın, sağlıklı ve rahat bir hamilelik geçirir.

Bazen bu rahatlık hasta kadınlarda da görülse de sakıncalıdır. Bağışıklık sistemi zayıf olan hasta kadın, vücuttaki zararlıları atamadığı için bunlar bebeğe geçer. Böyle durumlarda bebeğin kalın bir atık tabakasıyla kaplandığı görülür. Bu durumdaki bebekler sık ateşlenir, halsiz, iştahsız ve sıkıntılı olur.

Hamileyken kadın vücudunu temizlemezse sütü de zehirli olacağı için bebek, bu sütü emmek istemez. Rahat bir hamilelik geçirmek, rahat bir doğum yapmak, sağlıklı bir bebek doğurmak ve süt problemi yaşamamak için her genç kız, evlenmeden önce sağlığını düzeltmelidir.

01 Eylül 2012
553 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?