En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hangi Hastalıklara Sülük Tedavisi Uygulanır?

Hangi Hastalıklara Sülük Tedavisi Uygulanır?

Bu özellikleri itibariyle sülük tedavisi kliniğimizde; varis, hemoroid, derin ven trombozu ve periferik arter tıkanıklıkları gibi damarsal sorunlarda, artroz ve artrit gibi iskelet sistemi hastalıklarında, egzama, sedef hastalığı başta olmak üzere birçok cilt hastalığında, glokom ve retinal arter tıkanıklığı gibi tedavisi neredeyse imkansız göz hastalıklarında başarıyla kullanılmaktadır.

Sülük tedavisinin etkin bir şekilde kullanıldığı hastalıklar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

– Bazı Göz Hastalıkları (Behçet hastalığı, Üveitler, Glokom, Makulopatiler, Sarı nokta hastalığı, Diyabetik retinopatiler,Hipertansif retinopatiler, Retinitis pigmentosa ve Optik sinire ait problemler ve Optik atrofiler gibi gözün damar,sinir,makula ve retina hastalıkları)
– Varis ve venöz kan damarı sorunları
– Romatoid artrit ve diğer romatizmal hastalıklar
– Artroz ve eklem kireçlenmeleri
– Migren ve gerilim baş ağrıları
– Baş dönmesi,kulak çınlamaları ve meniere sendromu
– Her türlü kas ağrıları, fibromyaljiler, huzursuz bacak sendromu
– Boyun fıtığı, bel fıtığı,tendinit- tenosivonit- bursit iltihap ve ağrıları
– Dejeneratif sinir sistemi hastalıkları ve felçler (MS,ALS,PARKİNSON gibi…)
– Egzama,ürtiker,kronik deri hastalıkları,sedef hastalığı ve akneler
– Kronik hepatit ve karaciğer hastalıkları
– Depresyon ve fobiler
– Tüm bağışıklık sistemi hastalıkları ve kronik yorgunluk sendromu

Hangi Durumlarda Sülük Tedavisi Uygulanmaz?

Sülük tedavisi uygulamasında dikkat edilmesi gereken noktaların başında hastanın anemi (kansızlık) sorununun olmaması, kan sulandırıcı ilaç kullanmıyor olması, pıhtılaşmaya engel bir hastalığının bulunmaması ve vücudunda aktif bir kanama odağının bulunmaması gelir. Ayrıca gebelerde ve emziren annelerde, kontrolsüz diyabet hastalığı veya kalp yetmezliği olanlarda da sülük tedavisi uygulanmaz.

– Kanama Diyatezleri (Hemofili gibi)
– Aktif Kanama Odağının Varlığı
– Ciddi Anemi (Hb < 10)
– Cerrahi Girişim Öncesi
– Kan Sulandırıcı İlaç Kullanımı
– Gebelik ve emzirme durumlarında sülük tedavisi uygulanmamaktadır.

Vücudun Hangi Bölgelerine Sülük Uygulanabilir?

Vücudun aşağıdaki bölgeler dışındaki her yerine sülük tedavisi uygulanabilir; aşağıdaki bölgelere sülük uygulanması ise çok sakıncalıdır.

– Yumuşak Cilt Bölgeleri (Göz kapağı çevresi gibi)
– Keratinize Bölgeler (Avuç içi, ayak tabanı gibi)
– Önemli Damarların Üzeri (Boyun, çene altı, koltuk altı, kasık gibi)
“dışında” her bölgeye sülük uygulanabilir.

doğalhayat

11 Eylül 2013
564 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

 1. Bilge Gürbüz dedi ki:

  Ben de Glokom var.uzun yıllardır uğraşıyorum.Bir kez sol gözümden operasyon geçirdim.Ama tansiyon yine düşmedi.Daha sonra çeşitli alternatif yöntemlere yöneldim.1-2 sene de böyle geçti.fakat sol gözdeki problem hala devam ediyor.geçen eylül ayondan beri sülük ve hacamatta yaptırdım.ama 4-5 seanstan sonra sülük allerji yaptı.acaip kaşıntı,şişlik,uyuşmalar oldu.Bu arada damlaları bırakmıştım.^ay önce tekrar doktora gittim.İlaçlara yeniden başladık.Ama sol gözde görme kaybı var.Tansiyon yüksek.Sülük tedavisine tekrar başlasam damlaları kullanırken bir zararı olur mu?Ya da bana ne tavsiye edersiniz?Ne yapsam çare bulamadım.Tabii herşey Allahın izini ile olur.Bana izin yok mu acaba işin peşini bıraksammı?Cevaplarsanız sevinirim.iyi çalışmalar

  1. Yönetici dedi ki:

   GEÇMİŞ OLSUN ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN
   HADİSİ ŞERİFİ BİLMEYEN YOKTUR HER HASTALIĞIN ŞİFASI YARATILMIŞ .
   HACAMAT VE SÜLÜK İLE GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ YAPMIŞSINIZ AMA SÜLÜKLERİN ALERJİ YAPMASI BÜYÜK TALİHSİZLİK OLMUŞ AMA YİNEDE ÇÖZÜM BİTMİŞ DEĞİL DOMATES KÜRÜNÜ KULLANMANIZ FAYDALI OLACAKTIR İNŞ.
   Öğle yemeklerinden ortalama 1 saat kadar önce içeceğiniz bir su bardağı taze sıkılmış domates suyu göz tansiyonunun dengede tutulmasını sağlayacaktır. Dikkat edilmesi gereken husus, domateslerin tamamen doğal, hormonsuz olmasıdır. 30 gün süresince öğle yemeklerinden önce tüketeceğiniz 1 su bardağı domates suyu sayesinde kronik göz tansiyonu normale dönecektir.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?