En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Paramızla Hastalık Satın Alıyoruz

Paramızla Hastalık Satın Alıyoruz

Yıllar hızlı geçmekte zaman su gibi akıp giderken teknoloji de hızla ilerliyor gelişen dünyada bizlerde istemesek bile farkında bile olmadan alışıp uymaya başlıyoruz.
Bu yenilikler hayatımızın her alanına girib bizi yönlendiriyor !
İnsanlarımız çağdaşlaşmaya moderleşmeye çalışırken sağlığımıza zarar verecek hastalıklara sebeb olabilecek olanları da milyarlar vererek evlerimize alıyoruz.
Neden mi bahsediyorum evlerimizin olmazsa olmazlarından olan

alırken en sağlamı en kaliteli en şık olanı olsun diye milyarlar verdiğimiz koltuk takımları ve mobilyalar evet bu eşyalar hastalanmamıza sebeb oluyor.
Nasıl mı birazda bundan bahsedelim.
Sandalye ve koltuklarda otururken oturma pozisyonumuz karın bölgesinde bacaklarda kan ve dolaşım sistemimizi olumsuz yönde etkiliyor.
Bağırsaklarımızın çalışmasını zorlaştırıyor, kabızlığa ve prostada, yumurtalık hastalıklarına, basura eklem rahatsızlıklarına, varis oluşumuna omurilik rahatsızlıklarına neden oluyor.

Sandalye ve koltuklarda oturup kalkma esnasında çalışan kaslarımızı bir düşünün, birde yerde otururken kalktığımız zaman çalışan
kaslarımızı düşünün !
Yerde otururken kaslar, eklemler, ve tüm organlarımız yerde otururken devam eden harika bir antrenmandır.

Büyük veya Küçük abdes için hep alaturka tuvaletleri tercih etmek sağlığımız için çok önem taşımaktadır. Klozetler insan yaratılışına ters bir tuvalet şeklidir.

Klozet kullanırken bedenimizin aldığı pozisyon boşaltımın tam olmamasına bağırsaklarda tembelliğe ve bağırsakların oturuş şeklinden dolayı genişlemesine neden olur akabinde de kabızlık.

Atalarımız işleyen demir paslanmaz demişler işte sandalye ve koltuklar bizi daha tembelleştirmeye başlayınca akabinde hastalıklar baş göstermektedir.

04 Aralık 2010
179 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?