En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

İlk Hacamat Tecrübem

İlk Hacamat Tecrübem

Hacamatın dini yönunu din alimlerinden ve dini kitaplardan öğrenilebilir. Ben burda sadece gördüğümü, bizzat yaşadığım olayları ve hacamatın  gözlemlediğim yönlerinden bahsedeceğim :

Hacamata karar verdiğim zaman yanımda daha önce de konuştuğum arkadaşlarımdan birilerinin olmasını istedim. ne yazık ki konuştuğum arkadaşlar cesaret edip gelemediler. Ben de yoldaş olsun diye komşumuzun oğlunu yanım sıra getirdim.

ilk kafamdan ve bel fıtığı bölgemden hacamat yaptırdım. Kafamdan sanki bir kaç kilogram yük eksilmiş gibi, ciddi bir hafifleme, bir rahatlama işte nasıl söylenir, bir huzur bir neşe meydana geldiğini hissettim. Zihnimi daha toparlanmış hissediyor ve kendimi işime ve konularıma daha rahat verebiliyordum. Mesleğim gereği çalıştığım ve okuduğum kitaplara ve konulara daha iyi odaklandığımı ve daha iyi  anladığımı hissediyordum. Aynı bölgeden yapılan hacamatla, gözlük kullanmakta olduğum halde, gözlerime de faydası olduğunu hissetmiştim ve bir kaç ay gözlüklerimi bir kenara bırakmıştım.

Bel fıtığı bölgemde ise 2-3 ay hiç bir ağrı olmadığı gibi kuş gibi hafiflediğimi hissediyordum. Üstelik bütün organlarım yenilenmiş gibi hiç bir ağrı hissetmiyordum . Bence fizik tedavi hastanelerinde hacamat kesinikle kullanılmalı şu ana kadar kullanılmaması hastalar için çok şanssızlık diye düşünüyorum. Avrupa ülkelerinde bu olayın hacamat yada sünnet için olduğu için değil sağlık açısından tedavi yöntemi olarak kullanıldığını biliyoruz. Çinde 3000 bin yıldan beri kullanıldığını da kaynaklar gözteriyor, günümüzde Hindistanda, arabistanda, ırakta ve daha saymadığımız bir çok ülkede sık sık kullanılan  bir tedavi yöntemi olduğunu duymaktayız.

Etrafta gözlemlediklerime göre hacamat olanların kendi işlerine ve ev işlerine daha kolay odaklandıkları, işlerini zamanında yaptıkları ve yetiştirdiklerini farkettim. Kitap ve konular üzerinde daha kolay yoğunlaşıldığını ve konuların daha iyi anlaşıldığını gözlemledim.

Yine hacamat olan İnsanlara neşe ve huzur geldiğini; bunun karşıtı olan stres, sıkıntı ve depresyon türü hastalıkların hacamat olan insanlarda atıldığını, uzaklaştırıldığını bizzat yaşadım ve çevremde gözlemledim.

Öneri ve Tavsiyem insanımızın hacamat kelimesini duyunca korkuya kapılmayıp dini ve fizyolojik yönlerini  detaylıca araştırmalarını,  hacamat olanlardan dinlemelerini,  gerekirse daha önce hacamat olmuş kişilerle giderek önce onların  hacamat olmalarını görüp,  ondan sonra  veya hacamat olmalarını karar vermelerini tavsiye ederim zaten bir kere hacamat oldukları zaman onun kendilerine verdikleri rahatlığı huzuru farkedecekler aynı benim yaptığım gibi kendileri de çevrelerine önereceklerdir.

Adem

13 Kasım 2011
266 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?