En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

İman ve Kuran Hizmetinin Paha Biçilmez Kıymeti

İman ve Kuran Hizmetinin Paha Biçilmez Kıymeti

” Madem biz böyle sarsılmaz ve en yüksek ve en büyük ve en ehemmiyetli ve fiyat takdir edilmez derecede kıymettar ve bütün dünyası ve canı ve cânânı pahasına verilse yine ucuz düşen bir hakikatin uğrunda ve yolunda çalışıyoruz; elbette bütün musibetlere ve sıkıntılara ve düşmanlara kemâl-i metanetle mukabele etmemiz gerektir. ” Bediüzzaman Said Nursi (ra.)

 

Yukarıdaki söz Üstad Bediüzzaman’a ait. Her cümlesi, her kelimesi insanın kalbine bir ok gibi saplanıyor. Günümüz dünyasında kabuğuna çekilmiş, mücadeleden kaçan, maddi ve dünyevi menfaatler uğruna manevi değerlerini hiçe sayan, üstadın tabiri ile kırılacak şişeleri baki elmaslara tercih eden müslümanların kulağına küpe olacak cinsten bir ifade. Hayatı iman ve kuran hizmetinde geçmiş, seksen küsür yıllık hayatı boyunca milletin imanını kurtarmanın çarelerini aramış bir şahsiyetin söylediği bu söz her müminin sinesinde yer edinmeli. Bu minvalde yanıp tutuşmalı adeta… öyle olmak dileğiyle.

selam ve dua ile….

08 Kasım 2011
173 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?