En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

İnsan Ne İle Yaşar

İnsan Ne İle Yaşar

İnsan bedeninin ayakta durabilmesi ve canlılığını devam ettirebilmesi için beslenmesi gerekmektedir.Ama bu insanın yaşaması için gerekli ama yeterli bir unsur değildir.

İnsan sadece bedenden ibaret değildir,düşünceleri,duyguları ve hisleri de bulunmaktadır.Günlük hayat koşuşturması içerisinde çoğunlukla bedeni ihtiyaçlarına odaklanan insan manen can çekişmektedir.

Manevi latifelerimizin aynen bedeni ihtiyaçlarımız gibi kendine has ihtiyaçları bulunmaktadır.Bu ihtiyaçların kimi hemen her yerde var giderilebilmektedir.Örneğin;sevmek sevilmek ,beğenilmek vb…

Bazı latifelerimiz var ki ihtiyaçları öyle hemen giderilememektedir.Bunun için çaba gösterilmesi gerekmektedir.Manevi ortamlara girilmesi gerekmektedir.Kur’an okumak,sohbetlere gitmek gerekmektedir.

Kimi latifelerimiz ve duygularımız ancak tefekkür etmekle doyurulmaktadır,bunun için çok kuvvetli eserler okunması gerekmektedir.

İnsan madden ve manen beslendiği ölçüde yaşar,aksi takdirde yaşadığını zanneder.Sadece bedenen yaşamak olmaz çünkü insanın sair azaları ve duyguları bedeninden daha çok önem arz etmektedir,manen çöken insanların yaşayamadıklarına ve intihar ettiklerine şahit olmuşsunuzdur.

İnsan önce manen ayakta durmalı beden ise zaten bozulmaya yüz tutmuş her gün bir taşı düşmekte olan bina gibidir,o halde manen yaşamasını bilmek gerekmektedir.

26 Aralık 2013
163 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?