En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

İZZET VE ŞEREF

İZZET  VE  ŞEREF

İZZET  VE  ŞEREF

جَمِيعًا لِلَّهِ  الْعِزَّةَ فَإِنَّ

Cenabı Allah(c.c.),Kur’anı Kerimde şöy le buyuruyor:”İzzet ve şeref  (asıl üstünlük), Allah’ındır, Rasûlullah’ındır, mü’minlerindir Fakat münafıklar bunu bilmezler (1). Her kim izzet ve şeref istiyorsa, şerefli, haysiyetli ve kuvvetli olmak istiyorsa, izzet tamamıyla Allah’ındır. Mü’minleri bırakıp da   kâfirleri dost edinenler, onların yanında izzet ve şeref mi arıyorlar? Onların yanında  üstünlük   mü arıyorlar? Bilsinler ki, bütün  izzet, şeref,  ve üstünlük Allah’a aittir ve  Allah’ın  dini  İslâm’damevcuttur (2). Bugün size dininizi ikmal ettim (tamamladım). Üzerinize nimetimi tamamladım (sizi İslâm’la şereflendirdim). Ve sizin için din olarak İslâmı seçtim, ona razı oldum. Sizin için en büyük meziyet budur (3). Kim İslâm’dan başka bir din ararsa (İslâmdan başkasına tabi olursa), bilsin  ki, kendisinden asla kabul edilmeyecek ve  o, ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır(4).”

Allah’ın Rasûlü (s.a.v.) de, hadisi şeriflerin de şöyle buyuruyor: ”İslâm,daima yüksektir, ve en  mükemmel bir dindir. Onun   üzerine hiçbir şey yükseltilemez. Çünkü  en   yüksek meziyet, üstünlük ve şeref  İslâm’dadır.”

Bu bakımdan, iki cihanda izzetli ve şerefli olmak isteyen mü’minler, başka  yerde  ara-masın. Kimi mevki, kimi makam, kimi servet,  kimi şöhret arar. Kimi bölgede, kimi gölgede şeref arar. Kimi de, bulduğu manevi nimetin değerini kavrayamaz. Halbuki, asıl izzet, şeref, haysiyet ve itibar İslâm’dadır.

Aziz Cemaat,

İzzet,şeref ve üstünlük, ancak, Allah’a   ve Rasûlullah’a yönelmekle olur. Hz. Ömer (r.a) nun dediği gibi:”Biz İslâmiyette izzet ve şeref bulmuş bir milletiz.”

Alimler şöyle söyler: ”Zenginliği malda aradık, kanaatta bulduk. Rahatlığı servette  aradık. Lezzetleri nimette aradık, sağlam bedende bulduk. Rızkı yerde aradık, fakat     gökte  bulduk. Şeref ve itibarı Hak’ta bulduk. Başka yerde aramaya gerek var mı? Bu iş,ancak  İslâm’a yönelmekle olur.”

Aziz Mü’minler,

Şamatalara kulak asmayalım. Din düşman

larının, İslâmı sevmeyenlerin, Kur’ana   kafa tutanların, itibarı başka  yerlerde arayanların yaldızlı yaşayışları  bizlere  cazibeli  gelmesin. İslâm’dan  başka yerde şeref ve itibar bulan varmı?

Bilelim ki, izzet ancak Allah’tan alınır.  Allah’ın izzet  vermediği  kimseler, aziz    olamazlar. Medarı iftiharımız olan, Hz. Ömer, İmamı Azam, Mevlana, Yunus ve daya  niceleri  izzeti, itibarı  İslâmda    bulmuş gönül doslarımızdır.

Bunun için, müminler her zaman  mümin-

Lerin yanında yer almalı, itibarı kendi arala

Rında yaşatmalıdırlar. Güç, kuvvet, şeref  bu Beraberlikte bulunur. İslâm’dan başkasına Başvuranlar   küçülürler,  maddi ve  manevi Zararladırlar. Hükmü Allah  veriyor:”  Asıl Üstünlük, şeref, izzet, Allah’ındır, RasûlullaHındır ve müminlerindir.

1-Munafikun   8

2-Nisa   139

3-Maide   3

4-Âli İmran   85

13 Ocak 2011
311 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?